Politikas jaunpienācējs Jurašs apsūdz Nacionālās apvienības līderus liela apmēra kukuļņemšanā

7 komentāri

Tuvojoties vēlēšanām, politiķi arvien skaļāk viens otru vaino korupcijā. Trešdien, 13. jūnijā, ar īsu videouzrunu “Jaunās Konservatīvās partijas” (JKP) sociālā tīkla “Twitter” kontā uzstājās bijušais KNAB darbinieks Juris Jurašs.

Viņa rīcībā esot dokumenti, kas liecinot par Nacionālās apvienības līderu korumpētību. Jurašs sola pierādījumus nodot likumsargiem, lai pārliecinātos par informācijas patiesumu.

Kurš Jurašam dokumentus atnesis, viņš neatklāj. Arī filmēt tos neļauj, jo tajos redzams liels daudzums privātu datu. Dokumenti ir mazliet miglainas kopijas, kurās vismaz šķietami redzamas kādreizējā Nacionālās apvienības ģenerālsekretāra Aigara Lūša konta izdrukas. Tajās ik pa brīdim parādās kādas summas pārskaitīšana Nacionālās apvienības politiķiem Raivim Dzintaram, Imantam Parādniekam, kā arī Parādnieka sievai. Maksājumu uzdevumos tie saukti par aizdevumiem.

Juris Jurašs
politiķis (JKP)

Pieļauju, ka uz šīs naudas adatas joprojām šie politiķi atrodas un ir atkarīgi no atsevišķiem maksātnespējas mafijas pārstāvjiem. Un tie lēmumi, kas ir ilgstošā laika posmā pieņemti attiecībā uz maksātnespējas nozari, lielā mērā ir diktēti tieši no šo administratoru puses.

Maksājumi esot veikti laikā, kad notika, piemēram, uzņēmuma “Peltes īpašumi” afēra, par kuru ierosinātajā krimināllietā pie apsūdzības ticis arī pats Lūsis. Centrālais apsūdzētais šajā lietā gan ir viņa biznesa partneris Māris Sprūds. Jurašs sola ar šo informāciju bez kavēšanās vērsties likumsargājošajās iestādēs. Tikmēr Parādnieks kategoriski noliedz, ka būtu saņēmis jebkādus maksājumus vai aizdevumus no Sprūda vai Lūša. Viņš arī uzsver, ka viņa bankas kontu izdrukas jau tagad ir Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā.

“Idiots vai melis, vai komplekts, es nezinu. Tas tā kā komentēt slima kaķa murgus. Izskatās, ka drīzāk cilvēkam ir problēmas, kur dakteris tikai var palīdzēt, ko te daudz runāt par to,” komentē Parādnieks.

Parādnieks pieļāva, ka vērsīsies pret pašu Jurašu policijā. Ar otro Juraša minēto politiķi Raivi Dzintaru trešdien sazināties neizdevās. Viņš atrodas ārpus Latvijas, un viņa telefons ir izslēgts.

7 komentāri