Komentāri
Politikas eksperti neviennozīmīgi vērtē Straujumas otro valdību
FOTO: LETA

Rīt aprit 100 dienas kopš Laimdotas Straujumas otrās valdības apstiprināšanas. Īpaši sasauktajā preses konferencē premjere akcentēja, ka šo trīs mēnešu laikā valdības prioritātes bijušas tautsaimniecības izaugsmes veicināšana, valsts aizsardzība un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana.

Pēdējā laikā uzvirmojušas šaubas par šīs valdības stabilitāti. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) paziņoja, ka Vienotība un Nacionālā apvienība ir pārkāpušas koalīcijas līgumu. Straujuma gan demisionēt negrasās un savu komandu nekritizē.

Kā būtiskāko trīs mēnešos paveikto Straujuma uzsvēra šā gada budžeta pieņemšanu, paredzot minimālās algas celšanu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes mazināšanu un finansējuma palielināšanu aizsardzībai. Viņa akcentēja, ka, neraugoties uz sarežģījumiem, ir izdevies uzsākt atbalsta programmu ģimenēm pirmā mājokļa iegādei.

Papildu līdzekļi piešķirti jaunu eksporta tirgu apgūšanai, nodrošināts bāzes finansējuma pieaugums zinātnei. Valdības vadītāja arī turpmāk lielu vērību sola pievērst izglītībai un pedagogu darba samaksas jaunā modeļa ieviešanai.

Savas valdības darbu Straujuma nekritizēja un akcentēja, ka viņai ir prieks par katra ministra darbu. Pēdējā laikā gan neformāli izskan, ka gada laikā Latvijai būs jauns premjers. Tiek minēti Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji – ekonomikas ministre Danas Reizniece-Ozola un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Premjere uzsvēra, ka ir gatava turpināt darbu.

Politikas eksperti neviennozīmīgi vērtē Straujumas otro valdību – daudzi būtiski lēmumi tiekot pieņemti nevis Ministru kabinetā, bet gan koalīcijas padomē.

Tikmēr premjere kā vēl vienu būtisku šīs valdības prioritāti nosauc Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Politikas eksperti ir pārliecināti, ka tieši prezidentūras dēļ pirmajā pusgadā lieli satricinājumi viņas valdību neskars. Pēc tam pārmaiņas, ieskaitot premjera maiņu, esot ļoti reālas. Taču maz ticams, ka mainīsies koalīcijas sastāvs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl