Komentāri

Priekšvēlēšanu gaisotnē pamatīgi aktivizējušies politisko partiju aktīvisti, kas savstarpējos ķīviņos un rēķinu kārtošanā mēģina iesaistīt arī vēlēšanu komisijas.

Īpaši liela ažiotāža ap vietējo balsu skaitīšanas komisiju izcēlusies Ventspilī, kur viena no komisijas loceklēm, vainojot kolēģus informācijas izpaušanā, vērsusies Drošības policijā. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšnieks Arnis Cimdars bažas steidz noraidīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ventspilī pamatīga ažiotāža saistībā ar vietējās vēlēšanu komisijas peripetijām. Trauksmi ceļ komisijas locekle Sandra Orinska. 25. aprīlī laikrakstā “Ventas Balss” publicēts raksts ar atsauci uz sociālajiem tīkliem, kuros it kā kāds ventspilnieks detalizēti izklāsta, kā notika apvienotā saraksta Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “Vienotība”, Latvijas Reģionu apvienība saraksta iesniegšanas process. Par situāciju Orinska izplatījusi publisku vēstuli un vērsusies Drošības policijā.

Sandra Orinska
Vēlēšanu komisijas locekle

Šajā rakstā pausta attieksme pret šo politisko spēku un izsmējīgi novērtēts vēlēšanu saraksta iesniegšanas process. Vienīgie, kas varēja izpaust šo informāciju, ir paši saraksta iesniedzēji. Visticamāk, ka tas bijis kāds no maniem kolēģiem – vēlēšanu komisijas loceklis, kurš atļāvies pārkāpt ētikas, neitralitātes un informācijas neizpaušanas noteikumus.

CVK priekšnieks par šo ažiotāžu ir nikns, esot veikta pārbaude, un nav konstatēti pārkāpumi, un runa ir par paša reģionālā laikraksta attieksmi, kāda pausta rakstā. Izrādās, šī nav vienīgā epizode, kad politisko spēku intrigās ierauta vietējā balsu skaitīšanas komisija.

Cimdars aicina vēlētājiem pirms sestdienas balsojuma atcerēties pāris svarīgas lietas: vēlēšanu lapā nevēlamā kandidāta vārds jāizsvītro pilnībā, nedrīkst likt mīnusu atzīmes rombā. Plusiņu drīkst tikai romba iekšienē, un citas zīmes netiks ņemtas vērā. Katru reizi vēlēšanās gadās arī balsotāji, kas nemākulīgi aiztaisa aploksni pēc sentēvu metodes

CVK pieļauj, ka arī šajās vēlēšanās varētu būt balsu pirkšanu gadījumi, un aicina iedzīvotājus par tiem ziņot Drošības policijai vai Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl