Komentāri

Priekšvēlēšanu gaisotnē pamatīgi aktivizējušies politisko partiju aktīvisti, kas savstarpējos ķīviņos un rēķinu kārtošanā mēģina iesaistīt arī vēlēšanu komisijas.

Īpaši liela ažiotāža ap vietējo balsu skaitīšanas komisiju izcēlusies Ventspilī, kur viena no komisijas loceklēm, vainojot kolēģus informācijas izpaušanā, vērsusies Drošības policijā. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšnieks Arnis Cimdars bažas steidz noraidīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ventspilī pamatīga ažiotāža saistībā ar vietējās vēlēšanu komisijas peripetijām. Trauksmi ceļ komisijas locekle Sandra Orinska. 25. aprīlī laikrakstā “Ventas Balss” publicēts raksts ar atsauci uz sociālajiem tīkliem, kuros it kā kāds ventspilnieks detalizēti izklāsta, kā notika apvienotā saraksta Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “Vienotība”, Latvijas Reģionu apvienība saraksta iesniegšanas process. Par situāciju Orinska izplatījusi publisku vēstuli un vērsusies Drošības policijā.

Sandra Orinska
Vēlēšanu komisijas locekle

Šajā rakstā pausta attieksme pret šo politisko spēku un izsmējīgi novērtēts vēlēšanu saraksta iesniegšanas process. Vienīgie, kas varēja izpaust šo informāciju, ir paši saraksta iesniedzēji. Visticamāk, ka tas bijis kāds no maniem kolēģiem – vēlēšanu komisijas loceklis, kurš atļāvies pārkāpt ētikas, neitralitātes un informācijas neizpaušanas noteikumus.

CVK priekšnieks par šo ažiotāžu ir nikns, esot veikta pārbaude, un nav konstatēti pārkāpumi, un runa ir par paša reģionālā laikraksta attieksmi, kāda pausta rakstā. Izrādās, šī nav vienīgā epizode, kad politisko spēku intrigās ierauta vietējā balsu skaitīšanas komisija.

Cimdars aicina vēlētājiem pirms sestdienas balsojuma atcerēties pāris svarīgas lietas: vēlēšanu lapā nevēlamā kandidāta vārds jāizsvītro pilnībā, nedrīkst likt mīnusu atzīmes rombā. Plusiņu drīkst tikai romba iekšienē, un citas zīmes netiks ņemtas vērā. Katru reizi vēlēšanās gadās arī balsotāji, kas nemākulīgi aiztaisa aploksni pēc sentēvu metodes

CVK pieļauj, ka arī šajās vēlēšanās varētu būt balsu pirkšanu gadījumi, un aicina iedzīvotājus par tiem ziņot Drošības policijai vai Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl