Pirms vēlēšanām Kučinskis sola uzsākt bērnudārzu skolotāju algu reformu

4 komentāri
Pirms vēlēšanām Kučinskis sola uzsākt bērnudārzu skolotāju algu reformu
Foto: AFP / SCANPIX

Valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS) ceturtdien apsolīja pedagogiem, ka no 1. janvāra beidzot tiks uzsākta bērnudārzu pedagogu algu reforma. Tiesa gan, reālos lēmumus par to varēs pieņemt tikai tie politiķi, kuri jau pēc vēlēšanām veidos nākamā gada budžetu.

Skolotāju arodbiedrība kampaņā bija savākusi vairāk nekā 40 0000 parakstu par to, lai bērnudārzos algas turpmāk maksātu no valsts, ne pašvaldību budžeta – līdzīgi kā tas ir visos citos izglītības līmeņos. Pašvaldību rocība atšķiras, tādēļ no novada uz novadu atšķiras arī bērnudārza skolotāju algas.

Ar šiem parakstiem pedagogi ceturtdien devās pie premjera Māra Kučinska, kurš apsolīja sākt darbu, lai situāciju pakāpeniski mainītu. Tas ir, no janvāra varētu uzsākt pakāpenisku pāreju tā, lai pēc četriem gadiem valsts maksātu ceturto daļu no bērnudārza audzinātāju algām, pārējo joprojām atstājot pašvaldību ziņā.

Tas gadā izmaksātu 10,5 miljonus eiro. Tomēr, kā jau izskanējis, fiskālā telpa tuvākajiem gadiem jau tagad ir izsmelta, tādēļ nauda šīm izmaiņām būs jāatrod, atņemot to kam citam.

“Es domāju, ka šobrīd ir jāskatās arī uz iekšējiem resursiem. Pakāpeniska pāreja nozīmē, ka tas netiek vienā gadā, bet pakāpeniski,” norādīja Kučinskis.

Pedagogu arodbiedrība atzina, ka ar šādu risinājumu būtu apmierināta, jo tādējādi vismaz izdotos novērst algu atšķirības starp novadiem.

Inga Vanaga
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

Fiskālā ietekme ir tiešām ļoti liela. Nu, desmit miljonu, tas ir, lai desmit stundas pārņemtu. Pilnībā pārņemt – tas ir vairāk nekā 70 miljonu, un arī to arodbiedrības biedri saprot, ka tā ir pietiekami liela summa, un atbalsta pakāpeniskumu.

Premjers gan atzina, ka nākamā gada budžetu pēc vēlēšanām izstrādās jau nākamā valdība. Tomēr viņš centīšoties bērnudārzu algu jautājumu apstiprināšanai valdībā nodot jau līdz augusta vidum, lai pāreja būtu juridiski saistoša arī pēc vēlēšanām pie varas nākušajiem politiķiem.

TOP komentāri

 • Sandra Bukovska
  0 0 0

  Sandra Bukovska

  Gluži nav balsu zvejośana.LZS izglītības komitejas darba grupa ,pie šī jautājuma un pret 6g. skolas uzsākšanu ir stradājusi un sniegusi priekšlikumus.Un 6g.jautājums ir atrisināts.
 • Dace Sujeta
  0 0 0

  Dace Sujeta

  Tv3 Latvija - izlabojiet drukas kļūdu. Tūkst. raksta ar 3 nullēm - 40 000. Vai arī 400 000. Sekojiet līdzi tam kā rakstāt, nav pirmā reize.
 • Matīss Celmiņš
  0 0 0

  Matīss Celmiņš

  Aa tagad zvejos balsis mudaks, tiks saeimā un atkal turpinās zagt un pēc tam nogriezīs skolotājiem algas. Nekā nebija. Cilvēki, domājiet ar galvu! Šos mēslus NEDRĪKST laist pie valsts stūres atkārtoti. NEBALSOJAM vairs šos gan partiju, gan purnus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl