1 komentārs
Pirms 25 gadiem tika sasaukts pirmais Latvijas Pilsoņu kongress
Foto: LETA

Ar atmiņām un vienlaicīgi nosodījumu par nepelnītu aizmiršanu šodien atzīmēta 25. gadadiena kopš Latvijas Pilsoņu kongresa pirmās sesijas.

Pilsoņu kongress bija pirmā institūcija, kuras ievēlēšanā nepiedalījās Latvijā dislocētais padomju karaspēks, kā arī okupācijas laikā iebraukušie strādnieki. Pilsoņu kongresa mūžs bija īss, taču spožs – liekot pamatus arī 4. maija neatkarības deklarācijai.

Vienlaikus Pilsoņu kongresa 25. gadadienā atzīts, ka tā darbība ir gandrīz aizmirsta. Latvijas neatkarības kustība vairāk tiekot asociēta ar Baltijas ceļu, barikādēm, kā arī neatkarības deklarācijas pieņemšanu.

“Maz kurš zina, ka 4. maija deklarācija par saviem 80% balstās uz Pilsoņu kongresa tiesisko platformu. Tolaik Pilsoņu kongress tika uzskatīts par radikālu, tādu, kas var novest pie bruņotiem konfliktiem, bet jau pēc kāda pusgada 4. maijā šī tiesiskā platforma gūlās par pamatu deklarācijai,” pauda bijušais Latvijas Pilsoņu kongresa delegāts Tālavs Jundzis.

TOP komentāri

  • Zigurds
    0 0 0

    Zigurds

    Par Pilsoņu Kongresu lasiet . Pilsoņu Kongresa mūžs nebija "īss un spožs". Pilsoņu Kongress joprojām pastāv. Lasiet interviju NRA atlaidis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl