Komentāri
Pirmdien darbu sāks 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņi
FOTO: LETA

Pirmdien, 29.septembrī, pulksten 17.00 darbu sāks 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņi. Līdz vēlēšanu dienai lielākajā daļā iecirkņu nobalsot nevarēs, bet tajos jāpiesaka balsošana atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nobalsot vēlēšanu iecirknī, kā arī šajā laikā iecirkņos varēs iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un balsošanas kārtību.

Pirms vēlēšanu dienas iecirkņi Latvijā būs atvērti šādos laikos:

  • pirmdien, 29.septembrī, no pulksten 17.00 – 20.00;
  • otrdien, 30.septembrī, no pulksten 8.00 – 11.00;
  • trešdien, 1.oktobrī, no pulksten 17.00 – 20.00;
  • ceturtdien, 2.oktobrī, no pulksten 9.00 – 12.00;
  • piektdien, 3.oktobrī, no pulksten 10.00 – 16.00.

Trešdien, ceturtdien un piektdien atsevišķos vēlēšanu iecirkņos būs iespējams nodot balsi glabāšanā. Balsis glabāšanā varēs nodot 61 no 953 Latvijas vēlēšanu iecirkņiem. Tāpēc šo iespēju vēlētāji aicināti izmantot, ja vēlēšanu laikā dosies izbraukumā uz ārzemēm vai nevarēs ierasties vēlēšanu iecirknī darba dēļ. Savukārt vēlēšanu dienā, 4.oktobrī, būs iespējams nobalsot no pulksten 7.00 līdz 20.00 jebkurā tuvākajā iecirknī, lai kur vēlētājs arī neatrastos.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atgādina – balsošanas dokuments Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņa pase, kurā izdarāma atzīme – spiedogs – par dalību vēlēšanās. Savukārt vēlētājiem, kuriem nav derīgas pases, bet ir tikai personas apliecība, lai piedalītos vēlēšanās līdz 3.oktobrim jāizņem vēlētāja apliecība. Vēlētāja apliecību var saņemt bez maksas tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta vēlētāja personas apliecība.

12.Saeimas vēlēšanām ir izveidoti 1052 vēlēšanu iecirkņi, no kuriem 99 vēlēšanu iecirkņi atradīsies ārvalstīs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl