Komentāri

Krievijas un Rietumvalstu sankciju karš ir viens no tematiem, par ko šodien Rīgā runāja Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektors Roberto Azevedo. Vizīti viņš uzskata par vēsturisku, jo šī ir pirmā reize, kad Latviju apmeklējis organizācijas vadītājs. 

Pamats PTO ģenerāldirektora Roberto Azevedo vizītei Rīgā ir Latvijas prezidentūra. Šovakar viņš tiekas ar Eiropas Savienības tirdzniecības ministriem, kuri Rīgā ieradušies uz neformālo sanāksmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet vispirms viņš tikās ar Latvijas augstākajām amatpersonām. Pēc sarunas ar premjerministri Laimdotu Straujumu Azevedo sacīja, ka viens no apspriestajiem tematiem bijusi jaunā ģeopolitiskā situācija.

PTO ģenerāldirektors sacīja, ka gan Krievija, gan arī Eiropas Savienība un ASV sūdzējušās, ka savstarpēji noteiktās sankcijas ir pretrunā organizācijas pamatprincipiem. Taču domstarpības pagaidām tiek risinātas sarunu ceļā, izvairoties no tiesvedības. Par ko Azevedo pauda gandarījumu.

PTO vai ikdienas nākas uzklausīt dalībvalstu sūdzības par starptautiskās tirdzniecības nosacījumu iespējamiem pārkāpumiem. Šādu strīdu izšķiršana ir viens no organizācijas pamatuzdevumiem.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs Jānis Endziņš uzskata, ka Latvija ir ieguvēja no dalības šajā organizācijā, jo tas ļāvis veicināt tirdzniecību. Tāpat Latvijai bijis svarīgi, lai organizācijā iestājas arī Krievija.

Krievija PTO tika uzņemta 2012. gadā, bet Latvija ir dalībvalsts jau kopš 1999. gada, un organizācijā tika uzņemta kā pirmā no Baltijas valstīm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl