Pielaidi valsts noslēpumam zaudējušais Nemiro vadīs ietekmīgo Saeimas Tautsaimniecības komisiju

5 komentāri

Bijušais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), kurš zaudējis pielaidi valsts noslēpumam, trešdien ievēlēts par Saeimas ietekmīgās Tautsaimniecības komisijas vadītāju. Iemeslus, kāpēc pielaide anulēta, Nemiro gan joprojām neatklāj.

Darbs ārkārtējās situācijas apstākļos ir izaicinājums arī Saeimas deputātiem. Par to trešdien varēja pārliecināties parlamenta Tautsaimniecības komisijā, kuras sēdē neiztika bez tehniskām ķibelēm.

Attiecīgā komisija ir bez vadītāja kopš mēneša sākuma, kad Saeima ekonomikas ministra amatā ievēlēja “KPV LV” pārstāvošo Jāni Vitenbergu. Šodien komisija pirmo reizi sanāca uz attālinātu sēdi, sekmes nebija visai labas. 20 minūtes vajadzēja, lai saprastu, cik deputātu vispār pieslēgušies un var strādāt. Tika arī izsludināts tehniskais pārtraukums, kurā atsevišķi deputāti bija atstājuši ieslēgtus mikrofonus un šādu darbu raksturoja kā bezjēdzīgu.

Galu galā vairāk vai mazāk efektīvi tomēr pie darba kārtības deputāti varēja ķerties, lai vēlētu jaunu komisijas priekšsēdētāju. “KPV LV” bija iecerējuši tādu kā rokādi, Vitenbergu amatā nomainot bijušajam ekonomikas ministram Ralfam Nemiro, kurš krēslu zaudēja pēc tam, kad viņam anulēja pielaidi valsts noslēpumam.

Lai arī koalīcijas partneri no Jaunās konservatīvās partijas balsojot pret, Nemiro tomēr ievēlēja komisijas vadītāja amatā.

Satversmes aizsardzības birojā TV3 Ziņām norādīja, ka amatpersonas pašas var izlemt, vai atklāt plašākai sabiedrībai pielaides neizsniegšanas vai anulēšanas vispārīgos iemeslus, neminot ierobežotās pieejamības informāciju, taču Nemiro turpina palikt pie sava.

“Tas tā nav! Esmu saņēmis no Satversmes aizsardzības biroja attiecīgu vēstuli, kurā norādīts, ko es var izpaust un ko es diemžēl nevaru,” tikmēr norāda Nemiro.

Bijušais ekonomikas ministrs arī atklāj, ka nav apstrīdējis lēmumu anulēt viņam pielaidi. Nokavēts termiņš, pie iemesliem tiek piesaukta arī Saeimas deputātiem noteiktā karantīna. Nākamnedēļ Nemiro vadībā Tautsaimniecības komisija sāks skatīt OIK subsīdiju atcelšanas likumprojektu, kas tapa Ekonomikas ministrijā vēl Nemiro vadībā.