Piecas partijas sola atbalstīt Jura Jansonu pārvēlēšanu tiesībsarga amatā

6 komentāri

Piecas septiņām Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām sola virzīt pašreizējā tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru atkārtotai apstiprināšanai šajā amatā uz trešo termiņu, informē TV3 ziņas.

Noslēgusies tiesībsarga amata kandidātu pieteikšana. Nacionālā apvienība ar “Atttīstībai/Par!” un “Jaunā Vienotība” aicina darbu turpināt Juri Jansonu. Nacionālajā apvienībā norāda, ka desmit gadu laikā viņš ieguvis lielu pieredzi un autoritāti, iestājies par politiskajam spēkam svarīgām vērtībām – latviešu valodu un bērniem.

Lasi vēl: Jansons: Nav loģiska skaidrojuma divu termiņu ierobežojumam tiesībsarga amatā

Saeimas deputāts Ritvars Jansons (“Nacionālā apvienība”)

“Juris Jansons ir tas cilvēks, kas vienmēr ir stāvējis sardzē par bērna tiesībām. Gan par bērna tiesībām dzīvot ģimenēs, lai pēc iespējas mazāk būtu bērnu aprūpes namos bērni. Juris Jansons ir iestājies par to, lai bērniem būtu visiem līdzvērtīgas izglītības iespējas.”

Atbalstu Jansonam sola arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un “Saskaņa”.

“Mēs uzskatām, ka vislabākais pārstāvis, kurš var turpināt ar savām zināšanām un pieredzi, un ar savu cīņu par parasto cilvēku, tas ir Juris Jansons,” apliecināja Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”).

Jansons ir gatavs trešo reizi kļūt par tiesībsargu.

“Mēs esam diezgan augstu, labu līmeni sasnieguši. Un es jūtu milzīgu atbalstu no biroja kolēģiem. Un es jūtu, ka tieši šobrīd tas mans pienesums, it īpaši arī pandēmijas laikā, varētu būt ļoti, ļoti nozīmīgs un nepieciešams,” apliecināja tiesībsargs Juris Jansons.

Tikmēr “jaunie konservatīvie” un “KPV LV” iestājas par pārmaiņu nepieciešamību.

“Amatpersonas, kas atrodas ilgstoši vienā amatā, nedaudz ir nepieciešams tāds tā kā atsvaidzinājums tam amatam,” teica Saeimas deputāts Ralfs Nemiro (“KPV LV”).

Viņam piekrita arī JKP valdes loceklis Gatis Eglītis, norādot: “tā ir, teiksim tā, “jaunā slota”, kas varētu arī veikt pārmaiņas tiesībsarga darbā.”

JKP kandidāts ir zvērināts advokāts, bijušais Talsu mērs no partijas “Mēs – Talsiem un novadam” Edgars Zelderis.

“Tā ir iespēja strādāt valsts labā. Es jau vairāk nekā 15 gadus strādāju savā jurista darbā un paralēli bijis arī vienmēr pilsoniski aktīvs ar dažādām iniciatīvām,” teica bijušais Talsu mērs no partijas “Mēs – Talsiem un novadam” Edgars Zelderis.

Savukārt “KPV LV” izraudzījusies savu partijas biedru, Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāru Krišu Lipšānu. Tiesībsarga amatā viņš iecerējis stiprināt labu valsts pārvaldība.

“Arī cilvēktiesību jautājumi ir pakārtoti labas pārvaldības principam. Un sakārtojot šo jautājumu saknē, mums vēlāk nākotnē būs mazāk darba. Būs atklātāka un pretimnākoša valsts pārvalde un, protams, arī labāka sociālā nodrošinātība,” apliecināja Lipšāns.

Tiesībsarga vēlēšanas gaidāmas pēc dažām nedēļām.

6 komentāri