Pieaug domstarpības starp Jauno konservatīvo partiju un pārējiem koalīcijas partneriem

3 komentāri
Pieaug domstarpības starp Jauno konservatīvo partiju un pārējiem koalīcijas partneriem
IEVA LEINIŠA, LETA

Ar asu partneru ministru kritiku un, kā paši saka, “dzeltenās kartītes” parādīšanu, bet tomēr ar vienošanos turpināt sadarbību, otrdien noslēdzās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) tikšanās.

Sarunas laikā tika pārspriestas pēdējā laika domstarpības valdošajā koalīcijā.

JKP Kariņu bija uzaicinājusi, lai runātu par turpmāko sadarbību koalīcijā un valdībā. Pirms pārspriest sasāpējušos jautājumus frakcijā, Bordānam ar Kariņu notika saruna zem četrām acīm. Tās laikā Bordāns, kā pats izteicās, Kariņam parādīja solīto “dzelteno kartīti” par JKP ieskatā necaurspīdīgo Valsts drošības dienesta (VDD) vadītāja Normunda Mežvieta atkārtotu virzīšanu amatā.

Saruna ar pārējiem JKP pārstāvjiem bija krietni īsāka. Puses atzina, ka domstarpību netrūkst, tomēr esot jāspēj sadarboties.

“Mans mērķis vienmēr būs panākt vienprātību visos jautājumos. Tas ne vienmēr būs iespējams. Kad tas nav iespējams, jādomā par to, kādā veidā mēs šo diskusiju izvēršam,” norādīja Kariņš.

Bordāns akcentēja, ka nopietnas pārbaudījums koalīcijai būs balsojums par Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka apstiprināšanu amatā. Kā zināms, JKP pārstāvošā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska rosina rīkot jaunas vēlēšanas. Asu kritiku izpelnījās Mežvieta virzītājs – “KPV LV” pārstāvošais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Viņš un arī labklājības ministre Ramona Petraviča nesen apmeklēja Krievijas estrādes zvaigznes Grigorija Ļepsa, īstajā uzvārdā – Ļepservidzes, koncertu. Šis Kremli slavinošais dziedātājs iekļauts daudzu valstu “melnajos sarakstos”.

Saspīlējums valdošajā koalīcija pieaudzis arī tāpēc, ka tuvojas valsts budžeta pieņemšanas laiks, kas solās būt ļoti trauksmains, ņemot vērā ierobežotos budžeta resursus.