Petraviča Kaimiņa aiziešanu no “KPV LV” vērtē kā partijas pašattīrīšanos

7 komentāri
Petraviča Kaimiņa aiziešanu no “KPV LV” vērtē kā partijas pašattīrīšanos
OKSANA DŽADANA, F64

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) Artusa Kaimiņa aiziešanu no “KPV LV” vērtē kā partijas pašattīrīšanos, aģentūrai LETA pastāstīja ministres padomniece Liesma Kalve.

“Ar šo brīdi sagaidām jaunu pavērsienu partijas attīstībā,” uzsvēra Petraviča. Viņa klāstīja, ka līdz šim partijas darbs praktiski bija paralizēts, jo no četriem valdes locekļiem valdes sēdes sistemātiski neapmeklēja divi, kā rezultātā partijas valde nebija lemtspējīga.

Pēc politiķes paustā, patlaban tiek stiprināti un būvēti partijas pamati – ir jauni līderi un ir saņemti daudz jaunu partijas biedru iesniegumi. “Ir pamats cerīgi raudzīties uz partijas nākotni,” uzskata Petraviča.

Lasi vēlLatvieši Lielbritānijā vīlušies ”KPV LV” un sagaida partijas pašlikvidāciju

Kaimiņa aiziešana no partijas esot likumsakarīgs procesa noslēgums viņa darbībai “KPV LV”. Kaimiņš nav piedalījies ne partijas darbā, ne Saeimas frakcijas sēdēs kopš brīža, kad tika atstādināts no “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieka amata, skaidroja Petraviča.

Situācija esot mainījusies jau uzreiz pēc premjera Krišjāņa Kariņa (JV) valdības apstiprināšanas. Līdz ar valdības darba sākšanos Kaimiņa aktīvā darbība esot izzudusi. “Viņš neizrādīja interesi par reālu darbu,” norādīja ministre.

Vaicāta par “KPV LV” ministru turpmāko sadarbību ar valdību, Petraviča norādīja, ka, neraugoties uz to, ka valdībā šo ministru balsojums nereti ir atšķirīgs, tie ir uzticami un stabili koalīcijas partneri.

Kā ziņots, Kaimiņš īsi pirms partijas “KPV LV” kongresa nolēmis atstāt paša dibināto politisko spēku, uzsverot vilšanos tā darbā. Partijā skaidroja, ka kongresā tika paredzēts skatīt jautājumu par Kaimiņa izslēgšanu no partijas. Deputāts norādīja, ka partijas biedriem nu ir nepieciešams izvērtēt, vai vērts palikt šādā politiskajā spēkā. Viņš arī pastāstīja, ka pēdējās dienās par izstāšanos no “KPV LV” iesniegumus iesnieguši vairāk nekā 30 cilvēki.

Savukārt nesenā intervijā telekanālam “3” “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs sacīja, ka “KPV LV” no revolucionāriem ir modificējusies par pragmatisku partiju, jo secināts, ka valstī nav iespējamas revolucionāras pārmaiņas. Pārmaiņu procesus pavadīs arī partijas nosaukuma maiņa, kuru Zakatistovs vēl neatklāja un paskaidroja, ka nosaukuma maiņa vēl nenotiks partijas sanāksmē nedēļas nogalē, kad vairāk tiks lemts par organizatoriskiem jautājumiem – tiks paplašināta valde, partijas kopsapulces tiks aizstātas ar kongresiem.

Partijā aģentūrai LETA norādīja, ka Kaimiņa iesniegums vēl nav saņemts.

Kaimiņš šī gada sākumā kopā ar kolēģi Aldi Blumbergu tika izslēgti no politiskā spēka Saeimas frakcijas, tās deputātiem akcentējot abu politiķu darbošanos pretrunā ar frakciju.

Sestdien gaidāms partijas “KPV LV” kongress, kur plānots vēlēt jaunu politiskā spēka valdi.

7 komentāri