Pētījums: 13.Saeimai iedzīvotāji uzticas ievērojami vairāk nekā Zatlera atlaistajai

11 komentāri
Pētījums: 13.Saeimai iedzīvotāji uzticas ievērojami vairāk nekā Zatlera atlaistajai
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Lai arī uzticība Latvijas parlamentam ir ierasti zema, 13.Saeimas sasaukumam Latvijas iedzīvotāji uzticas vairāk nekā iepriekšējai Saeimai un ievērojami vairāk nekā atlaistajai 10.Saeimai, liecina jaunākais SKDS pētījums.

Oktobrī pilnībā Saeimai uzticējās 1% iedzīvotāju, bet drīzāk uzticējās 21%. Savukārt drīzāk neuzticējās 44%, bet pilnībā neuzticējās 28% iedzīvotāju.

Kā liecina pētījums, 13.Saeimai uzticība ir augstāka nekā tā bija 12.Saeimai tās sasaukuma beigu posmā un četras reizes augstāka nekā iedzīvotāju uzticība 10.Saeimai, kura referendumā pēc Valda Zatlera iniciatīvas tika atlaista.

Pēc SKDS direktora Arņa Kaktiņa teiktā, varbūtība, ka izdosies savākt referenduma norisei nepieciešamās balsis, ir augsta, jo Latvijas iedzīvotāju vairākums neuzticas ne parlamentam, ne valdībai. Tomēr tas, vai eventuālajā tautas nobalsošanā atkārtosies Saeimas atlaišanas scenārijs, lielā mērā būšot atkarīgs no iedzīvotāju aktivitātes.

“Latvijas iedzīvotāji ir neapmierināti, bet vienlaikus pasīvi ļaudis,” norādīja sociologs.

Foto: SKDS

Kā iepriekš vēstīts, Centrālā vēlēšanu komisija nolēma reģistrēt divas iniciatīvas grupas parakstu vākšanai par 13. Saeimas atsaukšanas referenduma rosināšanu.