Peters: Krievija ar pašreizējo politiku palaiž garām iespēju kļūt par spēcīgu valsti

0 Komentāru
Peters: Krievija ar pašreizējo politiku palaiž garām iespēju kļūt par spēcīgu valsti
Foto: EPA/LETA

Pašreizējais Krievijā valdošais režīms domā, ka tagad ar savu spēka demonstrāciju tā kļūst vadoša valsts, taču Krievija pati šauj sev kājā, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes vērtēja dzejnieks, bijušais Latvijas vēstnieks Krievijā Jānis Peters.

”Notiek tas, kam nav jānotiek. Krievijā tas pulciņš, kas pašreiz ir ticis pie varas, ignorē starptautiskās tiesības, palaiž garām ļoti lielu iespēju Krievijai kļūt par tiešām spēcīgu, vienu no vadošajām valstīm pasaulē. Tur ir pārprasts viss, apgriezts otrādi,” vērtēja J. Peters.

Dzejnieks atzina, ka viņam ir žēl un arī skumji, jo viņam Krievijas jautājums ir ļoti personisks. Viņam Krievija bija tuvi draugi – izcilākie krievu dzejnieki un rakstnieki, no kuriem daudzi tagad ir miruši.

”Domāju, ko tagad teiktu Andrejs Vozņesenskis, ja viņš pieredzētu to, kas notiek Krievijā. Ko teiktu Bulats Okudžava vai Bella Ahmaduļina – brīnišķīga dzejniece, krievu lakstīgala,” retoriski vaicāja J. Peters.

Viņš atzīst, ka ilggadējo Krievijas prezidentu un premjeru Vladimiru Putinu nenovērtēja. ”Es vienreiz atbildēju Latvijas Radio, kad man jautāja, ko domāju par jauno prezidentu, ka esmu ļoti priecīgs, ka Krievijai ir prezidents, kas pats spēj iekāpt automašīnā. Likās, ka tas ir labi – jauns cilvēks. Bet tā arī Rietumi to uztvēra. Kā pagriezīsies, es neiedomājos. Bet acīmredzot nedrīkstēja ļaut vaļu šovinismam,” atminējās Peters.

Skaties video!

0 Komentāru