Komentāri

Pašreizējais Krievijā valdošais režīms domā, ka tagad ar savu spēka demonstrāciju tā kļūst vadoša valsts, taču Krievija pati šauj sev kājā, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes vērtēja dzejnieks, bijušais Latvijas vēstnieks Krievijā Jānis Peters.

”Notiek tas, kam nav jānotiek. Krievijā tas pulciņš, kas pašreiz ir ticis pie varas, ignorē starptautiskās tiesības, palaiž garām ļoti lielu iespēju Krievijai kļūt par tiešām spēcīgu, vienu no vadošajām valstīm pasaulē. Tur ir pārprasts viss, apgriezts otrādi,” vērtēja J. Peters.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzejnieks atzina, ka viņam ir žēl un arī skumji, jo viņam Krievijas jautājums ir ļoti personisks. Viņam Krievija bija tuvi draugi – izcilākie krievu dzejnieki un rakstnieki, no kuriem daudzi tagad ir miruši.

”Domāju, ko tagad teiktu Andrejs Vozņesenskis, ja viņš pieredzētu to, kas notiek Krievijā. Ko teiktu Bulats Okudžava vai Bella Ahmaduļina – brīnišķīga dzejniece, krievu lakstīgala,” retoriski vaicāja J. Peters.

Viņš atzīst, ka ilggadējo Krievijas prezidentu un premjeru Vladimiru Putinu nenovērtēja. ”Es vienreiz atbildēju Latvijas Radio, kad man jautāja, ko domāju par jauno prezidentu, ka esmu ļoti priecīgs, ka Krievijai ir prezidents, kas pats spēj iekāpt automašīnā. Likās, ka tas ir labi – jauns cilvēks. Bet tā arī Rietumi to uztvēra. Kā pagriezīsies, es neiedomājos. Bet acīmredzot nedrīkstēja ļaut vaļu šovinismam,” atminējās Peters.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl