Pedagogi piesaka protesta akciju pret algas pieauguma grafika neievērošanu

0 Komentāru

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) Rīgas domē iesniegusi pieteikumu pedagogu protestu akcijai – skolotāji tajā paudīs savu neapmierinātību par solījumu neturēšanu attiecībā uz algu paaugstināšanu.

Vienlaikus pedagogu arodbiedrība piedāvā citus finansējuma avotus, kur ņemt naudu, piemēram, atliekot Liepājas cietuma būvniecību. Amatpersonas gan uzskata, ka izglītības jomai atvēlēti pietiekami daudz līdzekļu un trūkstošais jāmeklē jau piešķirtajā finansējumā.

Pikets pie Saeimas notiks 20. martā plkst. 8.30. Plānots, ka tajā piedalīsies vismaz 2500 pedagogu. Pedagogu arodbiedrību uz šādu rīcību mudinājis valdības neizpildītais solījums par algas paaugstināšanu.

Prezidents Raimonds Vējonis šo neuzskata par labāko veidu, kā sasniegt rezultātus – viņaprāt, tie tomēr jāpanāk pie sarunu galda.

“Tomēr izglītības jomai novirzīti pietiekami daudz līdzekļu un jābūt aktīvam dialogam starp visām pusēm, lai meklētu risinājumus,” norādīja Vējonis.

Lai gan valdība šogad papildu līdzekļus skolotāju algām neparedzēja, ministre Ilga Šuplinska (JKP) nav metusi pie malas cerību atrast iekšējās rezerves nozares iekšējos līdzekļos un atbilstoši grafikam pacelt zemāko mēneša algas likmi līdz 750 eiro vēl šogad, ar nosacījumu, ka reformas tiek pildītas.

“Domājam jaunus modeļus. Ir redzams, ka visās pašvaldības skolu optimizācija nevar notikt līdzīgi, katrs modelis jārunā atsevišķi, un arī ekonomija un pienesums kopējā izglītības attīstībā būs atšķirīgs,” pauda Šuplinska.

Arodbiedrībai ir citi piedāvājumi, kur rast naudu – valdībai piedāvāti trīs iespējamie avoti, taču tie neesot ņemti vērā, sakot, ka nevar ņemt naudu no attīstībai paredzētiem līdzekļiem. Viens no piedāvājumiem ir meklēt naudu caur būvniecības ģenerālvienošanos.

“Otrs avots ir Liepājas cietuma būvniecības neuzsākšana, kam ir aptuveni 113 miljoni, un trešais ir no mežu organizācijām par mežu apsaimniekošanas liberalizēšanu,” tā norāda LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Ja arī pēc protesta politiķi nostāju nemainīs, pedagogi sola streikot.

0 Komentāru