Pēc ziņām, ka Jūrmalas mērs Gatis Truksnis pieķerts lietojam kokaīnu, domes opozīcija pieprasa viņa demisiju

10 komentāri

Jūrmalas pašvaldībā viļņošanās saistībā ar informāciju, kas nesen nāca klajā par pilsētas mēra Gata Trukšņa aizraušanos ar apreibinošām vielām. Opozīcija pieprasījusi viņa demisija un ne tikai acīmredzamo atkarību dēļ.

Tikmēr Jūrmalas mēra partijas biedri – ZZS – nogaida. Sagaidīs, lai paiet vēlēšanas un tad izlems, ko ar Truksni iesākt.

Otrdien, 2. oktobrī, Jūrmalas domē nonāca opozīcijas iesniegums, pieprasot sasaukt pašvaldības deputātus uz ārkārtas sēdi, lai lemtu par pilsētas mēra Gata Trukšņa atlaišanu no amata. Opozīcijas pieprasījums tapa pēc tam, kad TV3 raidījums “Nekā personīga” svētdien ziņoja, ka, veicot kratīšanu kriminālprocesā par Trukšņa partijas Zaļo un zemnieku savienības pretlikumīgu finansēšanu, korupcijas apkarotāji pie viņa uzgājuši arī šļirces ar kokaīna paliekām.

DNS analīzes apliecinājušas, ka tās lietojis pats mērs. Domes opozīcijas līderis Uldis Kronblūms (“Tev, Jūrmalai”) gan norāda, ka demisijas pieprasījums saistīts ne tik ļoti ar narkotiku lietošanu – Trukšņa atkarību problēmas Jūrmalā reti kuram esot noslēpums, – bet gan ar mēra krāšņo dzīvesveidu, kuru ar oficiālajiem ienākumiem finansēt nebūtu bijis iespējams. Kā ziņo “Nekā personīga”, starp mēra tēriņiem minams gan smalks ceļojums uz Šveici, gan 17 000 eiro vērta paklāja iegāde.

Uldis Kronblūms
Jūrmalas domes deputāts (“Tev, Jūrmalai”)

Šobrīd viņa atrašanās domē grauj uzticību vispār pašvaldībai kā tādai. Un rada šaubas par ļoti daudziem jau pieņemtajiem lēmumiem un par tiem lēmumiem, kas būs turpmāk. Sižetā izskanēja arī par kāršu spēlēšanu, es ļoti ceru, ka Trukšņa kungs nav nospēlējis pusi Jūrmalas un tagad viņam vēl kaut kādu laiku tas būs jāatstrādā.

Viņš gan uzsver, – lai panāktu reālas izmaiņas nepietiktu ar Trukšņa nomaiņu, bet pašvaldības uzraugošajām iestādēm, kā reģionu ministrijai būtu savs darbs jādara aktīvāk. Tikmēr ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze uzstāj, ka partija nosoda narkotiku lietošanu, tomēr, vai kaut kā vērsties pret savu biedru Truksni, pagaidām nelemšot.

Armands Krauze
ZZS valdes priekšsēdētājs

Mēs, protams, saprotam, ka šie fakti jau ir konstatēti pāris gadus iepriekš. Viņi ir darīti sabiedrībai zināmi pāris dienas pirms vēlēšanām, tā kā tas, protams, ka ir saistīts ar vēlēšanām. Līdz ar to mēs nolēmām, ka līdz vēlēšanām mēs neko nekomentēsim un par pašu Trukšņa kungu nerunāsim. Pēc vēlēšanām – tas jau ir cits stāsts.

Likums liek sēdi, kurā lemt par demisijas pieprasījumu, sasaukt tuvāko divu nedēļu laikā. Kad tieši tas notiks, pagaidām nav zināms. Truksnis komentārus sniegt šobrīd atsakās. Jāpiebilst arī – kaut kokaīns ir narkotikas, ko visbiežāk lieto šņaucot kā pulveri, to iespējams arī izšķīdināt un ievadīt intravenozi, tādējādi panākot spēcīgāku narkotiskās vielas iedarbību.