Pēc “uzbrauciena” sievietēm deputāta neaizskaramību zaudē par sievas sišanu apsūdzētais Kalnozols

0 Komentāru
Pēc “uzbrauciena” sievietēm deputāta neaizskaramību zaudē par sievas sišanu apsūdzētais Kalnozols
Foto: LETA

Iejusties Saeimas darbā Kalnozols sāka tikai pirms divām nedēļām, ZZS frakcijā ieņemot premjerministra Māra Kučinska atstāto vietu. Jau tad bija zināms par apsūdzībām, kas viņam izvirzītas saistībā ar bijušās sievas iekaustīšanu. Sākotnēji Kalnozols grasījās doties bērna kopšanas atvaļinājumā, taču savu iesniegumu pēkšņi atsauca. Tas nozīmēja, ka bez Saeimas iesaistes neiztikt.

Kalnozols kolēģiem nolasīja aizstāvības runu, kas ieies šā sasaukuma vēsturē. Deputāts paziņoja, ka apsūdzības par bijušās sievas iekaustīšanu ir kaut kā saistītas ar to, ka tiesībsargājošās iestādes vairums darbinieču ir sievietes.

“Atbilstoši neadekvātam atalgojumam mūsu tiesībsargājošā sistēma sastāv 80% no sieviešu kārtas pārstāvju. Sievietes un vīrieši nav psihofizioloģiski vienlīdzīgi. Sievietes savās domās vairāk vadās pēc emocijām, vīrieši balstās uz loģiku,” no tribīnes sacīja Kalnozols.

Viņa uzruna parlamentam pārsniedza paredzētās piecas minūtes un starp Saeimas deputātiem tika veikts balsojums, vai pagarināt Kalnozola uzstāšanās laiku. Zīmīgi, ka visi partijas biedri no ZZS balsoja “pret” un vēlāk arī frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa balsī bija jūtama nožēla par partijas biedra izteikumiem.

Deputātu balsojums, vai Kalnozolam pagarināt runāšanas laiku:

Pēc šā paziņojuma, kas izsauca ovāciju vētru, pie Saeimas plenārsēdes parādījās policisti. Bija bažas, ka ZZS deputāts varētu negribēt pamest Saeimas plenārsēžu zāli. Līdz dziļākam konfliktam gan nenonāca, un Kalnozols pārliecinoši tika izdots kriminālvajāšanai.

Lai arī deputāts nevarēs pilnvērtīgi piedalīties Saeimas darbā līdz tiesas spriedumam vai mierizlīgumam ar bijušo sievu, visu šo laiku viņš turpinās saņemt pusi deputātu algas jeb aptuveni 800 eiro mēnesī.

Video

0 Komentāru