Pēc KNAB aktivitātēm RTAB valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Tolstojs nav ieradies darbā

1 komentārs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) aizturētā Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes locekle Vita Jermoloviča atbrīvota no apcietinājuma, to apstiprina viņas advokāts.

Trešdien, 15. maijā, kļuva zināms, ka aizturēta bija arī šā Rīgas pašvaldības nodibinājuma biroja vadītāja Inguna Priedīte, bet arī viņa jau atbrīvota. Tas nozīmē, ka korupcijas apkarotāji nav lūguši aizturētajām piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.

Pagaidām nav informācijas, kādu drošības līdzekli KNAB abām piemērojis. Birojs LNT Ziņām pieļāva, ka plašākus komentārus birojs sniegs ceturtdien. Tikmēr pēc KNAB sāktajām aktivitātēm darbā trešdien neieradās Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes loceklis Maksims Tolstojs. Viņš neapmeklēja arī ārkārtas sēdi Rīgas domē, kurā ir deputāts. Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs trešdien nezināja teikt, kur palicis Tolstojs.

“Man nav nekāda informācija. Ir tā, ka es viņu šodien neredzēju Rīgas domes sēžu zālē, man nekāda informācija nav, viņš nav manā frakcijā,” norādīja Burovs.

Tolstojam līdz trešdienai bija paredzēts komandējums. Tūrisma attīstības birojā nav informācijas, ka viņam trešdien būtu paredzēti arī kādi citi komandējumi, kas attaisnotu neierašanos darbā. KNAB pret tūrisma biroja amatpersonām ierosinājis kriminālprocesu par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.