1 komentārs
Paziņas Kučinski vērtē ļoti dažādi: sauc gan par pragmatisku, gan – bailīgu
FOTO: LETA

Māris Kučinskis ir ar plašu politisko pagātni un uz politiskās skatuves parādījās kā viens no Tautas partijas dibinātājiem. Kučinska paziņas par viņu izsakās ļoti atšķirīgi – lielākā daļa slavē kā pragmatisku, nosvērtu un pieredzējušu politiķi, tikmēr izskan arī kritika, ka Kučinskis ir tik pelēcīgs, oligarhiem iztapīgs un bailīgs tips, uz kura fona pat Straujuma šķiet kā harizmātiska līdere.

Māris Kučinskis dzimis 1961. gadā, Strenčos. Pabeidzis Valmieras vidusskolu, un Latvijas Valsts universitātes rūpniecības plānošanas specialitāti.

Politisko karjeru uzsācis 1994. gadā, kļūstot par Valmieras domes deputātu, un jau pēc 2 gadiem nokļuva pilsētas mēra amatā. 2003. gadā Tautas partijas sastāvā kļuva par Saeimas deputātu, un gadu vēlāk – par reģionālās attīstības ministru. Pēc Tautas partijas kraha pievienojies partijai Par labu Latviju, tika ievēlēts Saeimā, bija starp tiem deputātiem, kas balsoja pret atļauju veikt kratīšanu Šlesera dzīvesvietā.

Deputāta krēslu Kučinskis zaudēja pēc Zaltera veiktās Saeimas atlaišanas. Tad arī Kučinskis nomainīja partijas piederību, pievienojoties ZZS, un darbojās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadībā. 2014. gadā no ZZS saraksta ievēlēts Saeimā.

Kučinski paziņas vērtē viņu ļoti atšķirīgi. Atzinīgus vārdus par viņu saka bijušais premjers Andris Bērziņš, Saskaņas līderis Jānis Urbanovičs, arī Liepājas mērs Uldis Sesks.

Bijušais Tautas partijas polittehnologs Jurģis Liepnieks Kučinskim velta asu kritiku.

Deklarācijā par 2014. gadu Kučinskis norādījis, ka viņam pieder zeme un būve Jērcēnu pagastā, 2012. gada Mitsubishi džips. Saeimas deputāta darbu apvienojis ar darbu Liepājas Domes labā, Lielo pilsētu asociācijā un Ekonomikas un kultūras augstskolā, nopelnot 57 000 eiro. Kučinskis norādījis 30 000 eiro lielas parādsaistības.

TOP komentāri

  • Haralds Elceris
    +1 +1 0

    Haralds Elceris

    paznaki sauc gan par pragmatisku, gan par bailīgu. nevajag lietot tikai 1/2 no divdaļīgā saikļa.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl