Pavļuts: Vēlēšanu rezultāti liecina, ka AP ir vērā ņemams politiskais spēks ar lielu perspektīvu

1 komentārs
Pavļuts: Vēlēšanu rezultāti liecina, ka AP ir vērā ņemams politiskais spēks ar lielu perspektīvu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Neoficiāli zināmie provizoriskie Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti liecina, ka “Attīstībai/Par!” ir vērā ņemams politiskais spēks ar lielu perspektīvu, aģentūrai LETA pauda partiju apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija, pēc lielākās daļas vēlētāju balsu saskaitīšanas “Attīstībai/Par!” varētu būt ieguvusi vienu EP deputāta mandātu. Vēl vienu mandātu, pēc neoficiālas informācijas, varētu būt ieguvusi “Latvijas Krievu savienība” (LKS), bet pa diviem – “Jaunā Vienotība” (JV), “Saskaņa” un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNK).

Pavļuts izteica pateicību visiem iedzīvotājiem, kas devušies vēlēt, un pauda gandarījumu, ka, neraugoties uz sarežģījumiem ar iepriekšējo balsošanu, salīdzinot ar pēdējām EP vēlēšanām, iedzīvotāju aktivitāte vienalga ir pieaugusi.

“Tas apliecina, ka jaunievedumus vēlēšanu sistēmā vajag un mums ir jāturpina meklēt veidi, kā padarīt iedzīvotājiem balsošanu vēl pieejamāku. Sevišķi uzmanība šim jautājumam būtu jāpievērš arī saistībā ar diasporas latviešiem,” pauda Pavļuts.

Saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo neoficiālo informāciju, “Attīstībai/Par!” EP ir ieguvusi vienu mandātu. Pēc Pavļuta teiktā, rezultāts ir apmierinošs, jo tas liecina, ka partija ir vērā ņemams politiskais spēks ar lielu perspektīvu.

“Ir skaidrs, ka EP vēlēšanas būtiski atšķiras no Saeimas, jo vēlētāji savu izvēli izdara, balstoties uz konkrētām personām un viņu vēsturisko sniegumu, tādēļ asociācija ar viņu darbu ir ļoti nozīmīga. Mēs esam vienīgais no spēkiem, kam ir izdevies ielauzties parlamentā, turklāt ar kandidātiem, kas nekur iepriekš nav kandidējuši. Tas ir vērā ņemams sasniegums, ja varam izaicināt tādus grandus kā Robertu Zīli vai Valdi Dombrovski,” viedokli pauda Pavļuts.

Komentēt to, kurš no EP iekļuvušajiem deputātiem varētu tikt nominēts Eiropas komisāra amatam, Pavļuts patlaban nevēlējās, norādot, ka vēl ir jāsagaida oficiālie vēlēšanu rezultāti, lai būtu skaidri zināms gan vietu sadalījums, gan ievēlētās personālijas.

Kā ziņots, vēlēšanu provizoriskie rezultāti tiks paziņoti naktī uz pirmdienu, kad vēlēšanas noslēgsies visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.