Pavļuts: Lēmumprojektu izstrādei bija ļoti maz laika un tie sagatavoti pēdējās stundās pirms valdības sēdes

1 komentārs
Pavļuts: Lēmumprojektu izstrādei bija ļoti maz laika un tie sagatavoti pēdējās stundās pirms valdības sēdes
AFP / SCANPIX

Lēmumprojektu saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu izstrādei bija ļoti maz laika un tie sagatavoti pēdējās stundās pirms valdības sēdes, pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Veselības ministrs uzsvēra, ka Veselības ministrijas ierēdņi šajā Covid-19 pandēmijas laikā esot tie, kas “iznesuši vislielāko smagumu”, lai organizētu nepieciešamos procesus. Ministrs pauda vislielāko pateicību ministrijas darbiniekiem.

Viņš uzsvēra, ka lēmumprojektu sagatavošanai bija ļoti maz laika un tie tika sagatavoti pēdējās stundās pirms valdības sēdes.

Šodien, sākoties valdības sēdei, ministri konstatēja, ka nav sagatavoti visi nepieciešamie lēmumprojekti. Lai gan tika solīts, ka dokumentu ievietošana sistēmā esot minūšu jautājums, tas prasīja stundas.Līdz ar to atsevišķi ministri norādīja uz situāciju, ka lemšana ir apgrūtināta, jo dokuments nav pieejams un ministri ar tiem nav varējuši iepazīties.

Tāpat izskanēja, ka atsevišķi jautājumi nemaz neesot izdiskutēti ar iesaistītajām pusēm. Tādēļ, piemēram, lēmuma pieņemšana par turpmāku pasažieru piepildījumu sabiedriskajā transportā atlikta līdz nākamajai nedēļai.

Preses konferencē pēc valdības sēdēs Kariņš skaidroja, ka šodien pieņemtie lēmumi bijuši “uz galda” jau vairākas dienas. Taču izrādījies, ka ierēdņiem dažādās ministrijās reizēm rodoties neskaidrības ar jau saskaņotiem dokumentiem.

Turklāt Latvijai esot raksturīga demokrātija un brīva domu apmaiņa pilnīgi atklātās valdības sēdēs. Daudzās valstīs sēdes netiek translētas un iedzīvotāji neredzot, kā lēmumi tiek pieņemti, bet Latvijā cilvēkiem esot iespēja šo procesu redzēt, sacīja Kariņš.

Kā ziņots, valdība šodien nolēma no pirmdienas, 11.oktobra izsludināt valstī ārkārtējo situāciju uz trim mēnešiem. Tādējādi spēkā stāsies vairāki Covid-19 izplatības novēršanai paredzēti ierobežojumi.

1 komentārs