Pavļuts komentē emocionālo vārdu apmaiņu ar Cipuli

28 komentāri

Sociālajos tīklos ievietota saruna starp veselības ministru Danielu Pavļutu (AP) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāju Lieni Cipuli, kas norisinājusies visai augstos toņos. 18. oktobra rītā TV3 raidījumam “900 sekundes” Veselības ministrs komentēja notikušo.

Vietnē “Twitter” ievietots sarunas ieraksts, kurā dzirdams kā visai austos toņos notiek saruna starp Veselības ministru Pavļutu un NMPD vadītāju Cipuli. Saruna tapusi neilgu laiku pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas 11. oktobrī.

Pēc sarunas noprotams, ka NMPD vadītāja lūdz veselības ministru iedarbināt ārkārtējo situāciju veselības nozarē. Uz jautājumu, kādēļ politiskajā vidē nav iespējams pieņemt konstruktīvus lēmumus, Veselības ministrs norāda, ka Cipulei tas “jājautā savam partijas biedram Kariņam, kādi ir viņa apsvērumi”.

“Ja Jūs eskalējat emocionālo toni šajā sarunā līdz absolūti nekonstruktīvam līmenim, tad Jums ir jāsadzīvo ar domu, ka tāds veidojas,” norādīja Pavļuts, pārmetot Cipulei viņas emocionālo sakāpinājumu, kas radies saistībā ar pandēmijas radīto apgrūtinājumu veselības nozarei.

Lasi vēl – Sasaukta Krīzes vadības padomes sēde; lems par jaunu ierobežojumu ieviešanu

Šorīt Veselības ministrs skaidroja, ka sociālajos tīklos publiskotais sarunas fragments nekādā veidā neatspoguļo plašāku sarunas kontekstu: “Šīs sarunas konteksts nekā veidā tur netiek izklāstīts. Tas bija pirms vairākām nedēļām, un tā bija plašāka sapulce ar klīnisko universitāšu slimnīcas pārstāvjiem un ministrijas vadību. Mēs runājām par to, ar kādiem pasākumiem virzīties uz priekšu. Nedēļu vēlāk pēc kopīga lēmuma, vienojoties nozarē, ārkārtas situācija tika izsludināta. Pēc šīs sarunas arī tika izsludināts paaugstinātas gatavības stāvoklis. Mēs esam gājuši soli pa solim uz priekšu atbilstoši tam, kā situācija pieprasa.”

Veselības ministrs arī atvainojās kolēģiem par vārdiem, kas reizēm var izskanēt, ņemot vērā, ka jau pusotru gadu darbs norisinās krīzes apstākļos: “Mēs darām ārkārtīgi smagu darbu krīzes apstākļos, un reizēm emocijas uzliesmo. Es atvainojos, ja es reizēm kaut ko ne tā pasaku kolēģiem. Mēs darām vienu lielu, milzīgu darbu un esam vienoti. Mēs šo darbu paveiksim, cik labi vien spēsim.”

28 komentāri