Komentāri

Nesen veiktie grozījumi likumā paredz, ka šādu iespēju deputāti varēs izmantot, ja klātienē nevarēs ierasties veselības stāvokļa vai komandējuma dēļ. 

Līdz šim, pašvaldības deputātam atrodoties piemēram uz slimības gultas vai komandējumā, nebija iespējas piedalīties svarīgu pašvaldības jautājumu pieņemšanā. To liedza likums.

Mārupes novada domē ir 15 deputāti un, ja kāds ir komandējumā vai slimo, viņš savu viedokli var izteikt tikai telefoniski, bet lēmumus pieņemt un balsot nevar.

Tagad Saeima nolēmusi, ka pašvaldību deputāti sēdē varēs piedalīties, izmantojot videokonferences. Šāda pieredze jau ir Ķekavas domes deputātiem.

Lai viss notiktu likumīgi, pašvaldībai jānodrošina attēla un skaņas pārraide reālajā laikā.

Visticamāk, Rīgas domē tiešraides nodrošināšana deputātam, kurš neatrodas sēžu zālē, nebūs problēma – savukārt mazajām pašvaldībās nāksies domāt par tehnisko risinājumu un interneta pārklājumu.

Pašvaldības lēš, ka nāksies piesaistīt cilvēku, kurš rūpēsies par tiešraides tehnisko nodrošinājumu. Arī tas prasīs līdzekļus.

Videokonferenci varēs izmantot, ja tas būs noteikts pašvaldības nolikumā. Tāpat nolikumā būs jānosaka kārtība, kādā klāt neesošais domes deputāts reģistrējas sēdei.

Iespēja pašvaldību deputātiem sēdēs izmantot tiešraides, kopumā tiek vērtēta ļoti labi, tomēr bažas esot par to, lai šādas videokonferences nekļūst par veidu, kā sēdes neapmeklēt.

Grozījumi pašvaldību likumā paredz, ka šādu attālinātu piedalīšanos domes sēdēs ar videokonferences starpniecību nevarēs izmantot, ievēlot pašvaldības domes priekšsēdētāju, izpilddirektoru, pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāju un viņu vietniekus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl