Pašvaldību deputāti domes sēdēs varēs piedalīties attālināti

Pievienot komentāru
Pašvaldību deputāti domes sēdēs varēs piedalīties attālināti
FOTO: LETA

Nesen veiktie grozījumi likumā paredz, ka šādu iespēju deputāti varēs izmantot, ja klātienē nevarēs ierasties veselības stāvokļa vai komandējuma dēļ. 

Līdz šim, pašvaldības deputātam atrodoties piemēram uz slimības gultas vai komandējumā, nebija iespējas piedalīties svarīgu pašvaldības jautājumu pieņemšanā. To liedza likums.

Mārupes novada domē ir 15 deputāti un, ja kāds ir komandējumā vai slimo, viņš savu viedokli var izteikt tikai telefoniski, bet lēmumus pieņemt un balsot nevar.

Tagad Saeima nolēmusi, ka pašvaldību deputāti sēdē varēs piedalīties, izmantojot videokonferences. Šāda pieredze jau ir Ķekavas domes deputātiem.

Lai viss notiktu likumīgi, pašvaldībai jānodrošina attēla un skaņas pārraide reālajā laikā.

Visticamāk, Rīgas domē tiešraides nodrošināšana deputātam, kurš neatrodas sēžu zālē, nebūs problēma – savukārt mazajām pašvaldībās nāksies domāt par tehnisko risinājumu un interneta pārklājumu.

Pašvaldības lēš, ka nāksies piesaistīt cilvēku, kurš rūpēsies par tiešraides tehnisko nodrošinājumu. Arī tas prasīs līdzekļus.

Videokonferenci varēs izmantot, ja tas būs noteikts pašvaldības nolikumā. Tāpat nolikumā būs jānosaka kārtība, kādā klāt neesošais domes deputāts reģistrējas sēdei.

Iespēja pašvaldību deputātiem sēdēs izmantot tiešraides, kopumā tiek vērtēta ļoti labi, tomēr bažas esot par to, lai šādas videokonferences nekļūst par veidu, kā sēdes neapmeklēt.

Grozījumi pašvaldību likumā paredz, ka šādu attālinātu piedalīšanos domes sēdēs ar videokonferences starpniecību nevarēs izmantot, ievēlot pašvaldības domes priekšsēdētāju, izpilddirektoru, pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāju un viņu vietniekus.