Pase, ID karte vai abi? Kas īsti jāņem līdzi, dodoties balsot?

1 komentārs
Pase, ID karte vai abi? Kas īsti jāņem līdzi, dodoties balsot?
Vēlēšanu urna preses konferencē, kurā informē par pašvaldību vēlēšanu sagatavošanu, balsošanas iespējām un kārtību, kādā tiks apkopoti un publiskoti vēlēšanu rezultāti. (Evija Trifanova / LETA)

Politiskās vēlēšanas ir gluži kā tāds ceļojums uz vēl nezināmu, jaunu pasauli! Neviens nevar pateikt – kā tur būs? Kādi pārsteigumi mūs tur sagaida? Kas tur valdīs? Viens gan ir skaidrs – abiem šiem notikumiem ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments!

Pārliecinieties, ka pase ir derīga un BEZ caurumiem! Ja pase ir par smagu, var izmantot arī personas apliecību vai ID karti. Kad dokumenti ir kārtībā, jāsaprot uz kuru pusi doties?

Kur balsot?

Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām, kur katrs var balsot, kur grib, kaut vai pa ceļam uz laukiem vai jūru. Pašvaldību vēlēšanās katrs Latvijas pilsonis ir reģistrēts vienā konkrētā vēlēšanu iecirknī. Un pat ja jūs dzīvojiet un strādājiet Rīgā, bet pierakstīts esat, piemēram, Zilupē, lai balsotu – nāksies vien ceļot uz dzimto pusi.

Kā zināt, kur jābalso?

Bet ko darīt, ja es nezinu, kur es esmu pierakstīts un kurš ir mans vēlēšanu iecirknis? Zvaniet uz Centrālo vēlēšanu komisiju (titrs: CVK info tālrunis – 67049999), vai izmantojiet viņu mājas lapu www.cvk.lv . Klikšķini uz sadaļas ”Noskaidrot vēlēšanu iecirkni”, ievadi vārdu, uzvārdu, personas kodu, tad vēl atkārto attēlā redzamo drošības kodu. Tad viss kļūst skaidrs – kurš iecirknis, kurš kārtas numurs, kurā vietā – pat karti var izpētīt.

Ko darīt iecirknī?

Pie iecirkņa vēlreiz pārbaudīs vai šis ir jūsu iecirknis un norādīs pie pie kura galdiņa Jums jāiet. Uzrādot personu apliecinošu dokumentu būs jāparakstās par vēlēšanu biļetenu un aploksnes saņemšu. Tad jāiet uz kabīni un jāizvēlas VIENS saraksts.

Kad izvēle izdarīta, aploksne aizlīmēta, metiet to vēlēšanu urnā! Tas arī viss! Atcerieties – ja kaut kas ne tā nostrīpojās, saplīsa vai aizlīmējas. Dodieties pie iecirkņa komisijas galda un lūdzat jaunu vēlēšanu zīmju komplektu un varēsiet sākt visu no jauna!

Video!

1 komentārs