Pase, ID karte vai abi? Kas īsti jāņem līdzi, dodoties balsot?

1 komentārs

Politiskās vēlēšanas ir gluži kā tāds ceļojums uz vēl nezināmu, jaunu pasauli! Neviens nevar pateikt – kā tur būs? Kādi pārsteigumi mūs tur sagaida? Kas tur valdīs? Viens gan ir skaidrs – abiem šiem notikumiem ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments!

Pārliecinieties, ka pase ir derīga un BEZ caurumiem! Ja pase ir par smagu, var izmantot arī personas apliecību vai ID karti. Kad dokumenti ir kārtībā, jāsaprot uz kuru pusi doties?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kur balsot?

Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām, kur katrs var balsot, kur grib, kaut vai pa ceļam uz laukiem vai jūru. Pašvaldību vēlēšanās katrs Latvijas pilsonis ir reģistrēts vienā konkrētā vēlēšanu iecirknī. Un pat ja jūs dzīvojiet un strādājiet Rīgā, bet pierakstīts esat, piemēram, Zilupē, lai balsotu – nāksies vien ceļot uz dzimto pusi.

Kā zināt, kur jābalso?

Bet ko darīt, ja es nezinu, kur es esmu pierakstīts un kurš ir mans vēlēšanu iecirknis? Zvaniet uz Centrālo vēlēšanu komisiju (titrs: CVK info tālrunis – 67049999), vai izmantojiet viņu mājas lapu www.cvk.lv . Klikšķini uz sadaļas ”Noskaidrot vēlēšanu iecirkni”, ievadi vārdu, uzvārdu, personas kodu, tad vēl atkārto attēlā redzamo drošības kodu. Tad viss kļūst skaidrs – kurš iecirknis, kurš kārtas numurs, kurā vietā – pat karti var izpētīt.

Ko darīt iecirknī?

Pie iecirkņa vēlreiz pārbaudīs vai šis ir jūsu iecirknis un norādīs pie pie kura galdiņa Jums jāiet. Uzrādot personu apliecinošu dokumentu būs jāparakstās par vēlēšanu biļetenu un aploksnes saņemšu. Tad jāiet uz kabīni un jāizvēlas VIENS saraksts.

Kad izvēle izdarīta, aploksne aizlīmēta, metiet to vēlēšanu urnā! Tas arī viss! Atcerieties – ja kaut kas ne tā nostrīpojās, saplīsa vai aizlīmējas. Dodieties pie iecirkņa komisijas galda un lūdzat jaunu vēlēšanu zīmju komplektu un varēsiet sākt visu no jauna!

Video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl