Komentāri
Pasaules mediji raksta par prezidentūras atklāšanu Rīgā
Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks atsveicinās preses konferences noslēgumā Ministru kabinetā. (Foto: LETA)

Pasaules prese raksta par Eiropas vadošo politiķu tikšanos Rīgā, kas notika atklājot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Piemēram, mediji EurActiv un Irish Times ziņo, ka Latvijas prezidentūra nebūs ”antikrieviska”, taču prioritāšu augšgalā atradīsies Ukrainas krīze. Tikmēr The Moscow Times vēsta – Latvija ir paziņojusi, ka Krievijas ekonomiskās nedienas liks lielajai kaimiņvalstij daudz labprātāk piedalīties dažādās sarunās un diskusijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas sarežģītā vēsture mūsu valsti padara par labu vietu, no kuras šobrīd vadīt Eiropas Savienības, tikmēr uzsver The Economist. Tāpat tiek pieminēti Latvijas ”ekonomiskas piedzīvojumi” – pievienojoties ES 2004. gadā, mūsu valsts piedzīvojusi īstus ”ballīšu gadus”, gada izaugsmei pārsniedzot 10%, taču tad valstī sākas pamatīgas paģiras. 2008. gadā Latvija iestiga smagā krīzē, no kuras, sekojot Starptautiskā valūtas fonda (SVF) rekomendācijām un ”brutālai taupības programmai” no tās izdevās izķepuroties.

Tāpat The Economist norāda, ka Latvijā viena trešā daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, kas rada bažas Ukrainas krīzes kontekstā. Līdz šim nopietnas problēmas Latvijā šajā sakarā gan nav radušās, norāda medijs.

Savukārt eirokomisāri prognozējuši labu sadarbību starp Latvijas prezidentūru un Eiropas Komisiju. Pārsvarā uzslavas par labi organizētajiem pasākumiem lasāmas arī sociālajos tīklos, taču pāris sūri vārdi veltīti Latvijā valdošajam aukstumam, vējam un sniegam.

Savukārt piektdienas rīts sāksies ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska tikšanos. Tā tiks veltīta prezidentūras tematiem un Eiropas Savienības valstu līderu aktualitātēm šajā gadā.

Vēlāk Gaismas pilī notiks oficiālā atklāšanas ceremonija Eiropas tematiskajam gadam, kas 2015.gadā veltīts attīstības sadarbībai.

Sagaidāms, ka pasākumā Rīgā piedalīsies ap 300 augsta līmeņa pārstāvju, kuri visu dienu spriedīs par nabadzības izskaušanu, attīstību un klimata pārmaiņām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl