Partiju spējas vienoties par vienu premjera amata kandidātu neesot izsmeltas, norāda Gobzems un Pavļuts

3 komentāri

Jaunās valdības steidzamo darbu kļūst vairāk, bet koalīcijas veidošanā tikmēr joprojām nav progresa. 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis brīdina, ka ķersies pie partijām netīkama varianta “B”, ja līdz pirmdienai, 26. novembrim, nebūs vienošanās par atbalstu vienam premjerministra amata kandidātam. Partijas gan nesola, ka to izdarīs, un tā vietā vēlas pirmdien iet uz Rīgas pili skaidroties.

Ja partijas līdz pirmdienai nebūs vienojušās par vienu, vairākuma atbalstītu Ministru prezidentu, tad otra iespēja tām vairs netiks dota, – tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” izteicās valsts prezidents Raimonds Vējonis. Tādā gadījumā viņš ķeršoties pie plāna “B”. Kas tieši ar to domāts, prezidents neatklāja, vien akcentēja, ka Saeimas atlaišana tā nebūšot.

Premjera kandidātus izvirzījušās partijas “KPV LV” un “Attīstībai/Par!” prezidenta draudus uztvērušas nopietni un piektdien sasaukušas sanāksmi. Tomēr vienošanās panākta nevis par vienu kandidātu, bet gan skaidrojumu prasīšanu prezidentam.

Daniels Pavļuts
“Attīstībai/Par!” pārstāvis

Šodien mums bija produktīva, atklāta saruna ar “KPV LV” pārstāvjiem, un viens no tās iznākumiem bija, ka mēs esam gatavi divas partijas iet pie prezidenta pirmdien, lai precizētu, kas ir tie nosacījumi, pie kuriem Valsts prezidents var nosaukt to vai citu kandidātu.

Savukārt “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems uzskata, ka prezidentam būtu jānosauc savs kandidāts, un tikai tad viņš var oficiāli sākt vākt balsis. Viņš ir pārliecināts, – ja prezidents viņu nosauks, balsis savāksies. Savukārt, ja ar plānu “B” domāts kāds kandidāts no malas, nav skaidrs, kā šāds kandidāts varētu apgalvot, ka ir jau savācis vairāk balsu nekā oficiāli izvirzītie premjera amata kandidāti.

“Tas, kas tika šorīt sadzirdēts par kaut kādiem meklējumiem no āra, es jau esmu iepriekš izteicies, ka faktiski tas nav demokrātiski. Cilvēks, kurš nav piedalījies vēlēšanās, mūsu Latvijas vēsturē šāds gadījums ir bijis, un tas ir pierādījis daudz ko. Mēs šādu scenāriju neatbalstām,” norādīja Gobzems.

Abu premjerus izvirzījušo partiju kandidāti atzīst, ka partiju spējas vienoties par vienu kandidātu nav izsmeltas, tomēr apšaubīja, vai tas varētu notikt līdz pirmdienai.

3 komentāri