1 komentārs

Partijas “Saskaņa” līderi šodien nāca klajā ar negaidītu paziņojumu. Viņi esot pārtraukuši sadarbības līgumu ar Vladimira Putina partiju “Vienotā Krievija”. Politikas vērotāji gan šo paziņojumu uzņem neticīgi.

Sadarbības līgumu ar “Vienoto Krieviju” pirms astoņiem gadiem Sanktpēterburgā parakstīja “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs. Kopš tā laika šis līgums bijis kā karsts kartupelis “Saskaņas” un Latvijas labējo partiju komunikācijā – īpaši brīžos, kad runa bija par “Saskaņas” ņemšanu valdībā. Tagad, gadu pirms vēlēšanām, “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs pavēstījis, ka pretrunīgi vērtētais līgums vairs nav spēkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Nils Ušakovs
“SASKAŅA” VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

Kopš 2015. gada “Saskaņa” ir ES sociālistu partijas biedrs, nākamgad mēs plānojam iestāties pilnvērtīgi, un ir pieņemts, ka Eiropas sociālisti ar trešajām valstīm visus jautājumus kārto centralizēti. Tāpēc informējām “Vienoto Krieviju”, ka līgums ir zaudējis aktualitāti.

Līgums esot kļuvis bezjēdzīgs arī tādēļ, ka Eiropas Savienības un Krievijas sankciju karš vairs neļauj īstenot dažādus sadarbības projektus, kādi iepriekš bijuši starp Rīgu un Krievijas pašvaldībām. “Saskaņa” “Vienotajai Krievijai” par līguma pārtraukšanu esot paziņojusi vasarā, un pagaidām partneri nekādi neesot reaģējuši.

Politologu skatījumā, gan “Saskaņas” solis vērtējams tikai un vienīgi vēlēšanu kontekstā. Visticamāk, atteikšanās no līguma ir formāls solis, kas ar Kremli iepriekš saskaņots.

 

Filips Rajevskis
POLITOLOGS

Šis līgums ir bijis iemesls, kāpēc citas partijas “Saskaņu” uzskata par toksisku.

Domāju, ka Ušakovs lielā mērā izmantojis Igaunijas pieredzi – arī tur valdošai partijai ilgstoši bija līgums, kas tika iesaldēts, lai tiktu pie varas.

 

Jāpiebilst, ka vēl vasaras vidū saskaņietis Ivars Zariņš pavēstīja, ka līgums ar “Vienoto Krieviju” Latvijai ir otrs svarīgākais aiz NATO līguma. Nu politiķis uzsver, ka toreiz viņa vārdi esot izrauti no konteksta.

Politologu skatījumā, saskaņas izredzes tikt pie varas būtu lielākas, ja Saeimas vēlēšanās partijas lokomotīve būtu Nils Ušakovs. Viņš pavēstījis, ka uz vietu parlamentā nepretendēs, tomēr iespēju kļūt par premjeru viņš apsvērtu.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    I.Zariņš melo-redzēju to raidījumu, kad viņš tā teica, nekada konteksta nebija, no kā raut, tā bija viņa atbilde uz jautājumu.Ušakovs neteica, ka līgums lauzts-viņš teica, ka pašlaik nav aktuāls.Kad vajadzēs, varēs izlocīties.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl