Partijas sākušas gatavoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām; pamazām atklājas sarakstu līderi

0 Komentāru

Partijas sākušas gatavoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un pamazām atklāj savus sarakstu līderus.

Kā pirmā to izdarījusi partiju apvienība “Attīstībai/Par!”. Viens no tās saraksta līderiem būs politologs un Latvijas Universitātes (LU) profesors Ivars Ījabs. Zaļo un zemniekus savienība (ZZS) par savu lokomotīvi gatavojas virzīt aizejošo finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, bet Nacionālā apvienība – eiroparlamentārieti Robertu Zīli.

Politologs Ivars Ījabs līdz šim bija pazīstams kā viens no aktīvākajiem politisko notikumu vērotājiem. Taču, komentējot politiskās norises, Ījabs, kurš pārvalda vairākas valodas un no vācu valodas tulkojis filozofa Frīdriha Nīčes un Valtera Benjamina darbus, sapratis, ka praktiskā politikā var izdarīt vairāk.

Pievienoties “Attīstībai/Par!” Ījabu mudinājuši apvienības partiju līderi. Tikmēr politologa soli sociālajos tīklos asi kritizē konkurenti. “Progresīvo” līderis Roberts Putnis pārmet Ījabam, ka pirms Saeimas vēlēšanām viņš vērtējis partijas kā neatkarīgs eksperts, bet tagad kļuvis par konkurentu.

Pagaidām Ījabs nav plānojis iestāties kādā no apvienību veidojošajām partijām, taču neizslēdza, ka tas varētu notikt. Citi “Attīstībai/Par!” saraksta līderi otrdien atklāti netika. Krietni klusāk vēlēšanām gatavojas citas partijas. Nacionālā apvienība par saraksta lokomotīvi nolēmusi virzīt Robertu Zīli. Neoficiāla informācija liecina, ka sarakstā varētu būt arī esošā un, visticamāk, arī nākamā kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī žurnālists Ansis Pūpols.

Tā kā jaunajam Eiroparlamentam būs jāievēl arī jaunā komisija, Nacionālā apvienība piedāvās topošajai koalīcijai vienoties par eirokomisāra izvēles kārtību.

ZZS saraksta līdere varētu būt aizejošā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kuras virzīšanu jau apstiprinājusi Zemnieku savienība valde. Savukārt Zaļo partiju varētu pārstāvēt partijas līderis Edgars Tavars. Starp Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) iespējamiem saraksta līderiem neoficiāli minēti deputāti Dagmāra Beitenere-Le Galla un Gatis Eglītis.

“Jaunās Vienotības” sarakstā varētu kandidēt esošā eiroparlamentāriete Inese Vaidere un bijušais deputāts Ģirts Valdis Kristovskis. “KPV LV” vēl lemšot par kandidātiem, TV3 Ziņas informēja viens no partijas līderiem Aldis Gobzems, kurš vēlēšanās pats nepiedalīšoties. Vai vēlēšanās varētu piedalīties Artuss Kaiminš, lēmums vēl nav pieņemts. Neoficiāli zināms, ka vēlēšanās no “Progresīvajiem” startēs partijas līderis Roberts Putnis. Krievu savienības līderi, visticamāk, būs Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins, savukārt “Saskaņai” – Saeimas deputāts Boriss Cilēvičs. Tā kā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, visticamāk,  nenotiks, maz ticams ir Nila Ušakova starts vēlēšanās. Partijām saraksti jāsagatavo līdz marta vidum, bet vēlēšanas notiks maija beigās.

0 Komentāru