Partijas “Republika” līdzpriekšsēdētāji būs Dombrovskis un Ģirģens, domi vadīs Papule

5 komentāri
Partijas “Republika” līdzpriekšsēdētāji būs Dombrovskis un Ģirģens, domi vadīs Papule
PAULA ČURKSTE, LETA

Sestdien, 28.augustā, partijas “Republika” dibināšanas sapulcē par politiskā spēka līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, bet par partijas domes priekšsēdētāju – parlamentāriete Evija Papule, informēja Dombrovskis.

Līdz ar Dombrovski un Ģirģenu valdē ievēlēti vēl pieci locekļi – zvērināts advokāts Aleksandrs Kazačkovs, kādreizējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Antonovs, AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca” valdes loceklis Jevgēnijs Koršenkovs un Saeimas deputāti Kaspars Ģirģens un Ēriks Pucens.

Par partijas domes priekšsēdētāju ievēlēta bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāte Papule.

Dombrovskis politiskā spēka dibināšanas sapulcē sacīja, ka “Latvija ir nogurusi no pretnostatīšanas un strīdiem”.

Cīnoties ar iekšējiem ienaidniekiem, novārtā esot atstāta valsts ekonomiskās attīstības mērķtiecīga virzība.

“To izjūt ikviens sabiedrības loceklis, jo trūkst pietiekamu līdzekļu veselības aprūpei, izglītībai, ģimeņu atbalstam, cilvēka cienīgu pensiju nodrošināšanai,” norādīja Dombrovskis.

Pēc viņas paustā, “Republika” piedāvā plānu, kā valstij pelnīt un augt, lai ikviens sabiedrības loceklis var atļauties dzīvot labāk.

Savukārt otrs līdzpriekšsēdētājs Ģirģens norādīja, ka Latvijas nacionālajām interesēm, ko nosaka valsts iedzīvotāji, ir jābūt visu Latvijas iekšpolitisko un ārpolitisko lēmumu pamatā.

“Ekonomikai un drošībai ir jākalpo valsts izaugsmei. Mūsu prioritāte būs atbildīgas politikas veidošana īstermiņā un ilgtermiņā, nodrošinot labklājības celšanos katrā ģimenē,” solīja Ģirģens.

Viņš uzskata, ka atslēgas vārdi valsts attīstībai ir atbildīga nodokļu politika un tautsaimniecības nozaru attīstība, drošība un korupcijas mazināšana, gudra diplomātija un izglītība, veselīga sabiedrība un sports. Politiķis sapulcē pauda, ka pašlaik tiek īstenota īstermiņa politika, “ko apliecina apjomīgais ārējais valsts parāds, lielais nabadzības īpatsvars un haotiskie valdības lēmumi, kā arī ilgus gadus kultivētie politiskai elitei pietuvinātie karteļi un publiskie pasūtījumi”.

Šodien prezentēta arī partijas programma, kas ietver redzējumu par darāmajiem darbiem un sasniedzamajiem rezultātiem tautsaimniecības, reģionu attīstības, labklājības, veselības, ģimeņu atbalsta, izglītības, zinātnes, sporta, kultūras, ārpolitikas, iekšējās un ārējās drošības, valsts pārvaldes un tieslietu jomās.

Ievērojot pašlaik spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības, sapulce notika attālināti. Dombrovskis apgalvoja, ka desmit dienu laikā pēc dibināšanas sapulces vairāk nekā 200 cilvēku, kuri atbilst likuma prasībām, notariāli apliecinās savu piekrišanu partijas dibināšanai, un organizācija tiks juridiski izveidota.

Lasi vēl: Partija “Republika” sola četru gadu laikā nodrošināt vidējo algu Latvijā 2000 eiro apmērā

5 komentāri