Komentāri
Partijas pagājušajā gadā saņēmušas rekordlielus ziedojumus
Foto: Images Money/Flickr

Partijas pagājušajā gadā saņēmušas rekordlielus ziedojumus, vairāk nekā piecus miljonus eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija.

Partijām tik dāsni nav ziedots vismaz 12 gadu laikā, kopš KNAB uzrauga partiju finanses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Partiju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Inga Jaunskunga skaidro, ka partijas ziedotājus aktivizējušas tāpēc, ka pagājušajā gadā notika divas vēlēšanas – gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas.

No Saeimā ievēlētajām partijām visdāsnāk ziedots Vienotībai. Pērn tās ieņēmumi pārsniedza 1,2 miljonus. Daudz neatpaliek Zaļo un zemnieku savienība, bet trešajā vietā ir Saskaņa ar vairāk nekā 700-it tūkstošiem.

Vēl lielāki bijuši partiju tēriņi. Vienotība pērn iztērējusi vairāk nekā 1,3-īs miljonus, ZZS – ap miljonu, pārsimt tūkstošus mazāk – Saskaņa.

Nauda izmantota galvenokārt vēlēšanu reklāmām. Gadu gaitā priekšvēlēšanu izdevumi tikuši iegrožoti, bet naudas ietekmi politikā izskaust nav iespējams. Tā saka politologs Ivars Ījabs. Viņš uzskata, ka galvenais ir panākt, lai partiju finanses ir caurspīdīgas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl