Partijas nepiekrīt Straujumas piedāvājumam par jomu sadali koalīcijā

0 Komentāru
Partijas nepiekrīt Straujumas piedāvājumam par jomu sadali koalīcijā
12.Saeimā ievēlētās partijas "Vienotība" pārstāves - Ministru prezidente Laimdota Straujuma (no kreisās) un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Foto: LETA)

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien piedāvāja koalīcijas partneriem savu redzējumu par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā, tomēr vienošanās par to netika panākta.

Saskaņā ar Straujumas piedāvājumu Vienotībai jaunajā valdībā pienāktos premjera amats, kā arī atbildība par Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Satiksmes ministriju.

Zaļo un zemnieku savienībai tika piedāvāts pārraudzīt Aizsardzības ministriju, Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju un Ekonomikas ministriju. Tāpat šā politiskā spēka pārstāvis varētu uzņemties Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK saskaņā ar Straujumas piedāvājumu arī jaunajā valdībā turpinātu vadīt Kultūras ministriju, Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī būtu atbildīga par Veselības ministriju.

Koalīcijas partneri šādam piedāvājumam nepiekrita, taču vienojās neatklāt tās jomas, par kurām vienošanās netika panākta. Piektdien, 17. oktobrī, plānota nākamā koalīcijas partiju tikšanās, kurā iecerēts turpināt diskusiju par jaunās valdības izveidi.

0 Komentāru