Partijas “KPV LV” valde iztur neuzticības balsojumu

0 Komentāru

Valdībā ietilpstošās partijas ”KPV LV” biedru sapulcē izgāzies mēģinājums nomainīt politiskā spēka vadību. Partijai ar trešo mēģinājumu svētdien izdevās organizēt lemttiesīgu kongresu. Vienlaikus biedru sapulces laikā izgaismojās neapmierinātība par notiekošo politiskajā spēkā – zemajiem reitingiem un iekšējo sašķeltību.

Iepriekšējie divi valdībā ietilpstošās partijas ”KPV LV” mēģinājumi organizēt lemttiesīgu biedru sapulci beidzās nesekmīgi, jo mazās apmeklētības dēļ kongresos nebija kvoruma.

Uz svētdienas sapulci bija ieradušies vēl mazāk ”KPV LV” biedru nekā iepriekšējās divās reizēs. Tomēr kongress bija lemttiesīgs, jo atkārtotas sapulces sasaukšanas gadījumā kvorums vairs nav nepieciešams.

Sapulces zāle bija pustukša. No 641 ”KPV LV” biedra uz kongresu bija ieradušies tikai 75. Vēl 67 biedri bija deleģējuši kolēģus balsot viņu vietā.

No ”KPV LV” četriem valdes locekļiem sapulcē piedalījās divi – partijas līdzpriekšsēdētāji Artuss Kaimiņš un Atis Zakatistovs. Kongresa norisi gan pilnībā kontrolēja Kaimiņš. Viņš kritizēja tos ”KPV LV” Saeimas deputātus, kas neatbalsta Krišjāņa Kariņa valdību, kurā ”KPV LV” ir trīs ministri.

Kaimiņš atkārtoti pauda viedokli, ka nepaklausīgos deputātus, kuri paši uz kongresu ieradušies nebija, būtu jāizslēdz no ”KPV LV” partijas un Saeimas frakcijas.

To, ka darbs vedas grūti, ja partijā ir iekšēja opozīcija, uzsvēra arī labklājības ministre Ramona Petraviča. ”Cik daudz mēs esam sisti un klapēti no ārpuses. Un diemžēl – arī no iekšpuses. Un, vai jūs zināt, cik grūti ir strādāt tad, ja jūs sit no ārpuses un sit arī no iekšpuses?”

Otrs partijas līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs tikmēr kritizēja pašu Kaimiņu. ”Ir pašķīdusi partija, ir pašķīdusi frakcija…”

Zakatistovs aicināja partijā atjaunot komandas garu, nevis dalīt biedrus labajos un sliktajos. Viņš arī norādīja uz ”KPV LV” zemo reitingu, kas jau noslīdējis zem 3%. ”Varbūt Artuss Kaimiņš varētu vienpersoniski ar saviem 2,7% mūs izvest saulītē? Ne tikai kā partiju, bet arī kā valsti? Bet varbūt ir vajadzīga komanda, nevis vienpersonisks līderis?”

Partijā ir biedri, kuri uzskata, ka situāciju var mainīt tikai pašreizējās valdes atsaukšana un jaunas ievēlēšana. Lemt par šādu priekšlikumu piedāvāja 11 ”KPV LV” biedri.

Iesniegumu par valdes atsaukšanu bija parakstījis arī Saeimas deputāts un ”KPV LV” Eiroparlamenta vēlēšanu saraksta līderis Kaspars Ģirģens. ”Es nesaskatu valdes darbībā kopīgu darbu. Valde nepieņems jebkad kādu lēmumu, kas diemžēl, bet ir pret Artusa lēmumu. Bet mums ir jābūt demokrātijai.”

Diskusijas ik pa laikam pārtrauca arī starpsaucieni no zāles.

Biedru vairākums gan nosliecās par labu Kaimiņa pozīcijai, ka valdes atsaukšana nav nepieciešama. Vienlaikus sapulce pieņēma Kaimiņa rosinātos grozījumus partijas statūtos, kas paredz politiskajā spēkā izveidot jaunu institūciju – ”KPV LV” domi. Lēmuma mērķis ir partijas vadības darbā iesaistīt plašāku biedru skaitu nekā līdz šim.

0 Komentāru