Partijas iekšējā sarakstē atklājas, ka “pret” Āboltiņu ir vairāki ietekmīgi Vienotības biedri

2 komentāri
Partijas iekšējā sarakstē atklājas, ka “pret” Āboltiņu ir vairāki ietekmīgi Vienotības biedri
Foto: F64

Partijas Vienotība iekšējā aptaujā vairāki partijas Saeimas frakcijas un valdes locekļi, – ieskaitot demisionējušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu – nobalsojuši “pret” politiskā spēka līderes Solvitas Āboltiņas izvirzīšanu valdības vadītājas amatam.

Par to liecina LNT Ziņu rīcībā nonākušie e-pasti, ko Vienotības biedri 23. decembra vakarā nosūtījuši partijas valdei. Straujuma paudusi neticību, ka Āboltiņas vadībā “Vienotība” kā partija varēs pārvarēt savas problēmas.

“Es neatbalstu Solvitas Āboltiņas izvirzīšanu par Ministru prezidenta amata kandidāti. Neticu, ka Vienotība kā partija var iziet no krīzes Solvitas vadībā,” citēts demisonējušās premjeres rakstītais.

Sešu Vienotības frakcijas deputātu – Inta Dāldera, Lolitas Čigānes, Andreja Judina, Alekseja Loskutova, Veiko Spolīša un Ilzes Viņķeles – vārdā Āboltiņas kandidatūra noraidīta arī Andreja Judina e-pastā partijas valdei. Seši deputāti aicinājuši partijas vadību izvērtēt draudus, ko partijas nākotnei rada neapdomīga rīcība valdības vadītāja virzīšanā.

“Seši Vienotības frakcijas deputāti aicina Vienotības frakciju un valdi izvērtēt: (..) – ievērojamo sabiedrības uzticības zudumu Vienotībai kopš 12. Saeimas vēlēšanām, atklātībā nonākot informācijai par bezprecedenta balsu pirkšanu, iespējamo valsts finansējuma zaudēšanu, neskaidru Saeimas deputātu mandātu iegūšanu, spiediena izdarīšanu uz savas partijas virzītu premjeru, par ko tieša atbildība jāuzņemas partijas vadībai – esošo koalīcijas partneru nepārprotamus signālus par neiespējamību izveidot stabilu, rīcībspējīgu labēji centrisku valdību S.Āboltiņas vadībā,” citēts e-pastā rakstītais

Ņemot to vērā, šie seši deputāti norādījuši, ka konsultatīvajā valdes un frakcijas aptaujā balso “pret” Āboltiņas izvirzīšanu valdības vadītājas amatam.

Jau vēstīts, ka Vienotība līdz 28. decembrim rīko frakcijas un valdes iekšējo balsojumu par vienīgo šī politiskā spēka izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidāti – partijas līderi Āboltiņu. Balsojums notiek ar īsziņām un elektronisko pastu.

Video