Partija “Latvijas attīstībai” izteikusi aicinājumu apvienot spēkus ar “Vienotību”

10 komentāri
Partija “Latvijas attīstībai” izteikusi aicinājumu apvienot spēkus ar “Vienotību”
LETA

Līdz Saeimas vēlēšanām atlicis gads, līdz ar to ir zināmas partijas, kas nākamgad 6. oktobrī varēs cīnīties par varu un iespēju veidot nākamo valdību. Labējo partiju flangā, kas pēdējos mēnešos piedzīvoja šķelšanos, sākušās neformālas sarunas par iespēju veidot kopīgu sarakstu. Partija “Latvijas attīstībai” izteikusi aicinājumu apvienot spēkus ar “Vienotību”.

Saskaņā ar likumu vēlēšanās var piedalīties partijas, kas dibinātas vismaz gadu pirms vēlēšanām. Ņemot vērā, ka vēlēšanas notiek oktobra sākumā, ir zināmi visi politiskie spēki, kas varēs cīnīsies par iekļūšanu 13. Saeimā.

Reitingi liecina, ka visai droši par iekļūšanu Saeimā var justies Augusta Brigmaņa pārstāvētā “Zaļo un zemnieku savienība”, kā arī “Nacionālā apvienība”. Abām partijām ir stabils vēlētājs. Tikmēr kādreiz varenās partijas “Vienotība” reitings, par spīti vadības maiņām, vairākus mēnešus svārstās 3-4% robežās.

Aicinājumu konsolidēt spēkus “Vienotībai” izteikusi partija “Latvijas attīstībai”, kuras neformālais līderis ir savulaik no “Vienotības” aizgājušais Edgars Jaunups. Viņš uzskata, – Rīgas vēlēšanas pierādīja, ka, tikai apvienojoties labējām partijām, ir iespējams sasniegt pozitīvu rezultātu.

Nekādi oficiāli lēmumi gan nav pieņemti, jo idejai par trīs politisko spēku kopīga saraksta veidošanu traucē personīgās ambīcijas. “Vienotības” frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa uzskata, ka tas ir vienīgais pareizais ceļš, taču lēmums esot jāpieņem jaunajai partijas valdei, kurā Āboltiņas nav, jo nolēmusi politiku pamest.

“Vienotības” manevra iespējas gan apgrūtina katastrofāli sliktā finansiālā situācija un parādi. Tikmēr Jaunupa “Latvijas attīstībai” ar naudu problēmu nav, par ko liecināja arī dārgā Rīgas kampaņa “Mērs Bondars.”

Neoficiāli izskan, ka Bondars, kuram pēc tiesas sprieduma Latvijas Krājbankas civillietā apķīlāti īpašumi, un tāpēc ir ne mazāk finansiālu problēmu kā “Vienotībai”, piekritis būt starp apvienotā saraksta līderiem. Par premjerministra amata kandidātu gan varētu virzīt eiroparlamentārieti Arti Pabriku, ar kuru TV3 Ziņām gan neizdevās sazināties.

Taču Jaunupa iecerei par trīs spēku apvienību šķēršļus liek Latvijas Reģionālās apvienības vadība ar Daini Liepiņu priekšgalā. Partijā ir aizvainojums, ka Jaunups apspēlējis partnerus, panākot, ka Rīgas domē tiek ievēlēti viņa cilvēki.

Konsolidācijas sarunās nepiedalās Jaunā Konservatīva partija, kura pārliecināta par savu iekļūšanu Saeimā, startējot atsevišķi. Taču neoficiāli izskanējis, ka ne Nacionālā apvienība, ne ZZS, ar Jutas Strīķes sabiedrotajiem sadarboties pēc vēlēšanām nav gatava. Tāpat lielas neskaidrības ir par nesen tapušās partijas “Par” atrašanos kādā no topošajiem partiju blokiem
10 komentāri