“Parlamenta tribīne ir paredzēta diskusijām.” Politoloģe komentē budžeta pieņemšanu bez opozīcijas

0 Komentāru

Saeimai ir tiesības samazināt deputātiem atvēlēto debašu laiku, taču jāatceras, ka parlamenta tribīne ir paredzēta diskusijām, tā veidu, kā ceturtdien bez opozīcijas klātbūtnes tika pieņemts nākamā gada budžets, vērtē politoloģe Iveta Kažoka.

Politoloģe arī bilst, ka šobrīd Saeimā ir spēcīgāka opozīcija nekā ierasts, taču arī te esot izņēmumi.

“Vienlaikus būtu labi, ja koalīcija saprastu, – arī uz budžeta pieņemšanu attiecas zelta likums: nedari cietiem to, ko tu negribētu, ja būtu tādā situācijā, lai dara tev. Demokrātija balstās diskusiju kultūrā, kur politiķi sacenšas ne tikai ar to, kam ir vairākums, bet arī kam ir spēcīgākie argumenti,” saka Kažoka.

Vairāku koalīcijas deputātu priekšlikums līdz vienai minūtei saīsināt debašu laiku, ceturtdien Saeimā izraisīja skaļu opozīcijas protestu. Pēc debašu laika saīsināšanas opozīcija demonstratīvi pameta Saeimas zāli, un tālākā budžeta izskatīšana noritēja raiti.

Kopumā ceturtdien tika labots arī pēdējo gadu budžeta izskatīšanas ilguma rekords, pārsniedzot pēdējās desmitgades rekordu. Kopumā par nākamā gada galveno finanšu dokumentu Saeima lēma 20 stundas un 35 minūtes.

Iepriekš jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma 2020. gada valsts budžetu, nākamgad plānojot tērēt līdz šim lielāko naudas summu – 10,001 miljardu eiro.

0 Komentāru