Parlamenta sēdes norise uz laiku pārtrūkst problēmu e-Saeimas dēļ

2 komentāri
Parlamenta sēdes norise uz laiku pārtrūkst problēmu e-Saeimas dēļ
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Šovakar uz apmēram 40 minūtēm parlamenta attālinātās sēdes norise bija pārtrūkusi tehnisko problēmu e-Saeimas sistēmas darbībā dēļ, novēroja aģentūra LETA.

Deputātes Jūlijas Stepaņenko uzruna pārtrūka dažas minūtes pirms beigām, parādoties melnam ekrānam un pārtrūkstot skaņai.

Pēc šīm problēmām drīz vien sēdes translācijas video Saeimas mājaslapā pārgāja uz ierasto parlamenta zāles video. Ap plkst. 19.30 sēdes norise atjaunojās, Saeimas priekšsēdētājas biedrei Inesei Lībiņai-Egnerei (JV) norādot, ka visas tehniskās problēmas ir atrisinātas.

Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, problēmas e-Saeimas platformas darbībā radušās serveru pārslodzes dēļ. Veikti sistēmas darbības atjaunošanas darbi un tiek veikta padziļināta izpēte, lai noskaidrotu pārslodzes iemeslus, skaidroja Saeimā.

Deputāts Krišjānis Feldmans (JKP) aģentūrai LETA iepriekš bija pieļāvis, ka, ņemot vērā tehniskās kļūdas raksturu, iespējams, varētu būt noticis DDoS uzbrukums Saeimas IT sistēmai. Šādam pieļāvumam gan nav saņemts apstiprinājums.

Saeimā šovakar notika debates par konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīto Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka pēc 1. oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās, vai izslimošanas faktu.

2 komentāri