“Parieši” kongresā nobalso par apvienības veidošanu ar “Latvijas attīstībai” un “Izaugsmi”

0 Komentāru

Bez sajūsmas vai entuziasma, daļai biedru pat piedraudot izstāties, partijas “Kustība Par!” kongress šodien nobalsoja par apvienības veidošanu ar diviem citiem liberālā spārna politiskajiem spēkiem. Šī partiju apvienība Saeimas vēlēšanās pretendēšot uz aptuveni 10% vēlētāju balsu. Tomēr pagaidām nav skaidrs ne tās nosaukums, ne kas būs partijas sarakstu lokomotīves.

Partija “Kustība “Par!”” izveidota pagājušā gada vasarā, apvienojot vairākus no partijas “Vienotība” izstājušos Saeimas deputātus un sabiedrībā pazīstamus cilvēkus kā zinātniekus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus. Tomēr partijas reitings ir tikai 1,4%, negarantējot iekļūšanu nākamajā Saeimā. Tādēļ pirms pāris nedēļām “paristi” paziņoja par plāniem vēlēšanām izveidot apvienību ar partijām “Latvijas attīstībai” un “Izaugsme”. Par to partijas kongress lēma šodien.

“Es gribētu jūs aicināt tieši tāpat, uzticēties, ka valde ir izsvērusi visus par un pret, ka mēs esam izdiskutējuši bezkaislīgi bez rozā brillēm, kāda ir labākā pieejamā stratēģija šobrīd, lai jau šajās Saeimas vēlēšanās sociāli liberālā dienaskārtība būtu pārstāvēta Latvijas varā,” sacīja “Kustības Par!” valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Tomēr topošās sabiedrotās “Latvijas attīstībai” līderis Juris Pūce kongresā tika sagaidīts manāmi vēsi. Un arī biedru debates pirms balsojuma izvērsās asas, aptuveni trešdaļai runātāju aicinot noraidīt partijas valdes plānu par sabiedrošanos.

“Es balsošu pret un aicinu arī citus balsot pret. Un savukārt, ja lielākais vairākums nobalso par, tad arī tos kuri balso pret, aicinu rīkoties tāpat kā es, un atstāt partiju,” aicināja partijas biedrs Kaspars Peisenieks.

“Pat, ja tas nozīmēs vairāk darba un ilgāku ceļu līdz mūsu programmas īstenošanai es balsošu un arī jūs aicinu balsot pret mūsu partijas kļūšanu par mazāko ļaunumu, tādu par kuru pat mēs paši nobalsotu tikai ar gariem zobiem. Es aicinu jūs balsot pret apvienību ar partiju “Latvijas attīstībai”,” sacīja “Kustība Par!” biedrs Jānis Polis.

Citi runātāji tikmēr atgādināja, ka vēlētāju skaits, kurus partijas savā starpā dala ir ļoti ierobežots – saskaņā ar socioloģiskām aptaujām liberālismu atbalsta tikai 11% Latvijas iedzīvotāju.

“Tā situācija nav tāda, ka kuram te labākas un precīzākas programmas klubiņš. Lielais jautājums ir vai vispār būs pieklājīga vērā ņemama alternatīva stagnantajai koalīcijai nākošajā Saeimā,” teica “Par!” biedrs Pēteris Viņķelis.

“Var, protams, skafandrā sēdēt mājās, būs droši, bet mūsu idejas un darbus Latvijai vajag jau šajā rudenī,” norādīja partijas biedrs Gustavs Strenga.

Beigu beigās pārliecinošs delegātu vairākums – 148 nobalsoja par apvienības izveidi, kamēr 38 bija pret. “Pragmātiska izvēle ir šobrīd apvienot spēkus, doties uz priekšu, lai pārstāvētu to Latvijas iedzīvotāju intereses, kas vēlas Eiropeisku liberālu spēku nākamajā Saeimā,” sacīja “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce.

Kāds būs triju partiju apvienotā saraksta nosaukums Saeimas vēlēšanās vēl nav zināms. Tāpat arī principi pēc kuriem tiks sadalītas vietas vēlēšanu sarakstos.

0 Komentāru