Pārbaudēs atklājies, ka Ģirģena mātes uzņēmumam nebija nepieciešamo licenču publiskai mūzikas atskaņošanai

4 komentāri

Šīs nedēļas sākumā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) pauda, ka daudzās likumsargu pārbaudes viņa mātes uzņēmumā ir bez pamata, taču nupat atklājies, ka uzņēmumam nav bijusi licence, kas nepieciešama publiskai mūzikas atskaņošanai.

Ģirģena mātei piederošā kafejnīca pēdējā laikā pārbaudes veikušās vairākas kontrolējošās iestādes, kuras pats ministrs nosaucis par provokāciju, kas vērsta pret viņu pašu un viņa brāli – Saeimas deputātu Kasparu Ģirģenu. Turklāt iekšlietu ministrs kritizē arī paša ministrijas pārvaldībā esošo Valsts policiju.

Ģirģens uzskata – tas, ka īsā laikā viņa mātes kafejnīcā pārbaudes veicis, piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), VID un Valsts policija, liecina par apzinātu vēršanos pret viņu.

“Man radīja bažas fakts, ka šī pārbaužu intensitāte notiek vienlaicīgi ar dažādiem procesiem, – pielaides valsts noslēpumam piešķiršana, tas ir vienlaicīgi, kad mēs runājam par Valsts policijas organizatoriskajām izmaiņām,” pauž Ģirģens.

Valsts policija apstiprina, ka tā kafejnīcā veikusi pārbaudi saistībā ar audiovizuālā satura retranslēšanu. Par to uzsāktas arī divas administratīvās lietas. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis gan uzsver, ka nav pat pieļaujama iespēja, ka pārbaudes ir speciāla vēršanās pret ministra ģimenes uzņēmumiem.

“Pilnīgi, es vēlreiz saku, es noliedzu jebkādas spekulācijas par šīm lietām, ka policija interesētos vai darbotos kaut kādu savtīgu mērķu nolūkā. Absolūti. Es esmu policists ar ļoti lielu pieredzi, un es varu teikt arī kā vadītājs, – es pilnībā izslēdzu un nepiekopju pat līdzīgas darba organizācijas metodes. Tas mums nav vajadzīgs, mums pietiek darba,” norāda Ķuzis.

Lai gan sākotnēji ministrs pauda, ka nekādus pārkāpumus neviena no kontrolējošajām iestādēm viņa mātes kafejnīcā nav konstatējusi, šonedēļ noskaidrojies, ka tā nav taisnība.  Portāls “Diena.lv” vēsta, ka kafejnīcā trūkušas Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) un Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības ”LaiPA” licences, bez kurām kafejnīcās nedrīkst atskaņot mūziku. Tieši šo pārbaužu veikšanu ministrs arī kritizē.

“Diemžēl, policija veicot reidus audiovizuālā materiāla nelicenzēšanas izskaušanā, nesaņem pilnu informāciju no autortiesību aģentūrām, no AKAA/LAA un “Laipa”. Tas nozīmē, ka faktiski policija dodoties reidā, nav informēta – ir viņam spēkā esoša licence vai nav,” norāda Ģirģens.

Kafejnīcas īpašniece Elza Ģirģena komentāros īsa. Vien apstiprina, ka pēdējā gada laikā uzņēmumā veiktas astoņas līdz deviņas dažādu valsts institūciju pārbaudes, bet nekādas soda sankcijas uzņēmumam piemērots nav.  Ministrs sola nepieļaut interešu konfliktu un neiejaukties policijas izmeklēšanā vai procesuālās darbībās.