Par valstij neizdevīgu lēmumu pieņemšanu, deputātiem, iespējams, būs jāatbild ar visu personisko mantu

2 komentāri

Vairākas mazpazīstamas biedrības izstrādājušas likumprojektu, kas liek ministriem un deputātiem par netālredzīgi pieņemtiem lēmumiem atbildēt ar visu savu personisko mantu.

Ja ministrs vai deputāts pieņem valstij neizdevīgu lēmumu, viņš par to atbild ar visu savu mantu, – ar šādu iniciatīvu klajā nākušas vairākas sabiedrībā mazpazīstamas biedrības. Tautas likumā ir tikai viens pants:

”Saeimas deputāti, ministri, parlamentārie sekretāri, valsts sekretāri un valsts sekretāra vietnieki ir personīgi materiāli atbildīgi par zaudējumiem, kas radušies kā sekas lēmumiem, kurus pieņēmušas, parakstījušas vai vizējušas šīs amatpersonas.”

Ja nevarēs savādāk, biedrība gatava vākt parakstus tautas nobalsošanai.

Priviliģētā kasta, – tā biedrības pārstāvis sauc ministrus un deputātus. Ja likumus varētu pieņemt ar atpakaļejošu spēku, lēmumu, par kuriem maksāt, būtu ne mazums.

Tautas likums šodien tika iesniegts Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Iesniegtie dokumenti komisijā tiks pārbaudīti. Vajadzības gadījumā tiks prasīti arī valsts iestāžu atzinumi.Tad 45 dienu laikā komisija sanāks uz sēdi, lai spriestu, vai likumprojekts reģistrējams parakstu vākšanai.

Tad pilsoņu iniciatīva nonāktu Saeimā, kura varētu tai dot likuma spēku vēl pirms referenduma rīkošanas.

Tagad tā dēvētais tautas likums nonācis Centrālajā vēlēšanu komisijā. Taču eksperti saka, ka jau tagad ministriem un deputātiem par saviem lēmumiem var nākties maksāt ar personīgo mantu

Atbildība par nodarītajiem zaudējumiem draud tiem, kas pieņem saimnieciskus lēmumus, piemēram, premjeram vai ministriem. Taču Saeimas deputāti pieņem politiskus lēmumus un nes tikai politisku atbildību. Likt maksāt par netālredzīgu rīcību juridiski nebūtu iespējams. Savulaik gan bijis citādāk.

Tomēr, ja zaudējumi nodarīti ar nodomu vai rupjas neuzmanības dēļ, ar savu naudu jau šobrīd var nākties maksāt arī deputātam. Šāda prakse Latvijā gan nav bijusi.

TOP komentāri

  • melnā
  • Tātad,
    0 0 0

    Tātad,

    sagaidāms,ka mums būs būs deputāti ar trūcīgā statusu un bagātiem radiem,bērniem,sievām.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl