2 komentāri

Vairākas mazpazīstamas biedrības izstrādājušas likumprojektu, kas liek ministriem un deputātiem par netālredzīgi pieņemtiem lēmumiem atbildēt ar visu savu personisko mantu.

Ja ministrs vai deputāts pieņem valstij neizdevīgu lēmumu, viņš par to atbild ar visu savu mantu, – ar šādu iniciatīvu klajā nākušas vairākas sabiedrībā mazpazīstamas biedrības. Tautas likumā ir tikai viens pants:

”Saeimas deputāti, ministri, parlamentārie sekretāri, valsts sekretāri un valsts sekretāra vietnieki ir personīgi materiāli atbildīgi par zaudējumiem, kas radušies kā sekas lēmumiem, kurus pieņēmušas, parakstījušas vai vizējušas šīs amatpersonas.”

Ja nevarēs savādāk, biedrība gatava vākt parakstus tautas nobalsošanai.

Priviliģētā kasta, – tā biedrības pārstāvis sauc ministrus un deputātus. Ja likumus varētu pieņemt ar atpakaļejošu spēku, lēmumu, par kuriem maksāt, būtu ne mazums.

Tautas likums šodien tika iesniegts Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Iesniegtie dokumenti komisijā tiks pārbaudīti. Vajadzības gadījumā tiks prasīti arī valsts iestāžu atzinumi.Tad 45 dienu laikā komisija sanāks uz sēdi, lai spriestu, vai likumprojekts reģistrējams parakstu vākšanai.

Tad pilsoņu iniciatīva nonāktu Saeimā, kura varētu tai dot likuma spēku vēl pirms referenduma rīkošanas.

Tagad tā dēvētais tautas likums nonācis Centrālajā vēlēšanu komisijā. Taču eksperti saka, ka jau tagad ministriem un deputātiem par saviem lēmumiem var nākties maksāt ar personīgo mantu

Atbildība par nodarītajiem zaudējumiem draud tiem, kas pieņem saimnieciskus lēmumus, piemēram, premjeram vai ministriem. Taču Saeimas deputāti pieņem politiskus lēmumus un nes tikai politisku atbildību. Likt maksāt par netālredzīgu rīcību juridiski nebūtu iespējams. Savulaik gan bijis citādāk.

Tomēr, ja zaudējumi nodarīti ar nodomu vai rupjas neuzmanības dēļ, ar savu naudu jau šobrīd var nākties maksāt arī deputātam. Šāda prakse Latvijā gan nav bijusi.

TOP komentāri

  • melnā
  • Tātad,
    0 0 0

    Tātad,

    sagaidāms,ka mums būs būs deputāti ar trūcīgā statusu un bagātiem radiem,bērniem,sievām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl