Komentāri

Nu jau par vairākiem desmitiem miljonu eiro atpaliek valsts budžetā plānotie nodokļu ieņēmumi. Salīdzinājumā ar plānoto jūlijā strauji samazinājušies pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi. Finanšu ministram, kuram drīz jāsāk nākamā gada budžeta vētīšana, dati likšot uz situāciju raudzīties ar vēl lielāku piesardzību. 

Jūlijā strauji pieaugusi iepriekš saplānoto nodokļu ieņēmumu neizpilde. Vēl sešos mēnešos ieņēmumi no plānotā atpalika par nepilniem desmit miljoniem, bet pēc mēneša jau 35 miljoni eiro. Visvairāk satrauc pievienotās vērtības nodoklis, kura ieņēmumi atpaliek jau par teju 38 miljoniem eiro, un kopējo situāciju ļaunāku nepadara tas, ka vairāk nekā plānots tiek iekasēts akcīzes nodoklis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iemesli PVN neizpildei ir vairāki, starp tiem – pieauguši eksporta darījumi, kuros nodoklis ir nulle. Un aizvērtā Krievijas tirgus dēļ vairākās nozarēs strādājošie pieprasījuši nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu.

Cik liels nodokļu robs varētu veidoties nākamajos mēnešos, nevar pateikt. Tomēr Valsts ieņēmumu dienests brīdina, ka nodokļu neizpilde var ietekmēt nākamā gada budžeta veidošanu, kura process tiek minēts kā iemesls valdības krišanai.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone brīdina, ka budžeta deficīts šogad var veidoties lielāks nekā plānots, un tas savukārt nozīmē, ka arī nākamgad budžeta ieņēmumi var būt mazāki nekā vajadzētu visu izdevumu segšanai.

Finanšu ministru nedaudz pārsteiguši jūlija dati par nodokļu neizpildi, un situācija tiks vērtēta.

Pašlaik mierina tas, ka nodokļu neizpildes apmērs iekļaujoties Finanšu ministrijas prognozēs par ekonomikas izaugsmi, kas šim gadam koriģētas no 2,8% uz 2,1%.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl