Par Staķi Rīgas mēra amatā nobalsojusi arī daļa opozīcijas

Pievienot komentāru
Par Staķi Rīgas mēra amatā nobalsojusi arī daļa opozīcijas
VLADISLAVS PROšKINS / F64

Par Mārtiņa Staķa (APP) ievēlēšanu Rīgas mēra amatā šodien nobalsoja arī daļa opozīcijas.

Kā aģentūrai LETA teica Latvijas Krievu savienības (LKS) Rīgas domes frakcijas vadītājs Miroslavs Mitrofanovs, LKS balsoja par Staķi, jo viņš esot izpildījis savu solījumu un atsūtījis koalīcijas rīcības programmu opozīcijai uzreiz pēc tās parakstīšanas.

Koalīcijas rīcības plāns par aptuveni 70% sakrītot ar LKS priekšvēlēšanu programmu. Esot daži jautājumi, kas LKS neapmierinot, taču kopumā iespaids esot pozitīvs.

Balsojot par Staķi, LKS cerot uz pozitīvu sadarbību ar koalīciju. Tur, kur LKS vēlētāju intereses tiks ievērotas, LKS atbalstīšot koalīcijas ierosinājumus. Tur, kur tās nesakritīs, LKS balsos pret.

Mitrofanovs uzsvēra, ka jebkurā brīdī LKS gatava pāriet radikālā opozīcijā, ja redzēs, ka jaunā koalīcija veidos vai izmantos iepriekšējās koruptīvās shēmas, sāks zagt, vai izmantots naida runu runājot ar opozīciju vai tās vēlētājiem.

Par Staķi nobalsoja arī “Gods kalpot Rīgai” frakcijas deputāti. Kā skaidroja frakcijas vadītājs Juris Radzevičs, Staķis bija vienīgais šī amata pretendents un balsot pret būtu bijis nekonstruktīvi.

Lasi vēl: Par Rīgas mēru ievēlēts Mārtiņš Staķis

Joprojām esot atklāts jautājums par to, vai Staķis spēs izdarīt visu, ko ir solījis. “Viņam tos iemauktus uzliks koalīcija,” izteicās Radzēvičs, atgādinot, ka jau trīs jautājumos Staķim ir bijis pretējs viedoklis koalīcijas partneriem un viņš esot piekāpies koalīcijas priekšā. Tie esot jautājumi par vicemēru skaitu, par frakciju padomi un komiteju vadītāju vietniekiem.

Lasi par Staķa padomniekiem šeit: Rīgas mēram un vicemēriem kopā būs 11 padomnieki

Radzevičs uzsvēra, ka nošķir atbalstu Staķim un atbalstu koalīcijai, piemēram, šodien sasauktajā domes ārkārtas sēdē GKR balsos pret pašvaldības nolikuma grozīšanu un vicemēru ievēlēšanu. Šobrīd koalīcija vadot mēru, nevis otrādi, vērtēja GKR politiķis.

Kā ziņots, šodien pirmajā jaunā sasaukuma Rīgas domes sēdē domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Mārtiņš Staķis (APP). Par Staķi nobalsoja 46 deputāti, bet pret – 11. Pret Staķi balsoja tikai “Saskaņas” frakcija.