Par spīti Latvijas iebildumiem, Maskavā notikušas svinības par godu fašistiskās Vācijas padzīšanai no Rīgas

3 komentāri
Par spīti Latvijas iebildumiem, Maskavā notikušas svinības par godu fašistiskās Vācijas padzīšanai no Rīgas
TASS / SCANPIX

Par spīti Latvijas iebildumiem, Maskavā svētdien notikusi uguņošana par godu fašistiskās Vācijas padzīšanai no Rīgas. Šādas svinības par godu it kā atbrīvotajām galvaspilsētām Eiropā Krievija iecerējusi rīkot arī turpmāk.

Ar piezīmi, ka, padzenot nacistus, Latvija tik un tā palika okupēta, svinības Maskavā nosodījis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Tikmēr uz Krievijas vēstniecības šai gadadienai par godu rīkoto pasākumu Pārdaugavā svētdien bija sapulcējušies vairāki desmiti dalībnieku, kuriem pret Krievijas piedāvāto interpretāciju pretenziju nebija.

Maskavas vēlmi rīkot šādas svinības, pašām it kā atbrīvotajām valstīm to nemaz negribot, politologs Andis Kudors saista ar Krievijas un tās prezidenta Vladimira Putina vēlmi uzturēt savu vēstures skaidrojumu un nožēlu par PSRS sabrukumu.

“Tās jau nebija vienkārši pārdomas, ar ko Putins padalījās. Ja viņš runā, tad bieži tas nozīmē arī rīcību politikā. Un tas bija mājiens un aicinājums, tostarp ārpolitikas veidotājiem, ka vēstures tēma būs un sevišķi kaimiņvalstīs. Mēs esam pirmie pa sitienam,” norāda Kudors.

Maskavā plāno atzīmēt vismaz vēl piecu Eiropas pilsētu “atbrīvošanu”.

3 komentāri