Par “Saskaņu” balsojuši 20% latviešu

Komentāri
Par “Saskaņu” balsojuši 20% latviešu
()

Šajās vēlēšanās audzis latviešu atbalsts partijai “Saskaņa”, turpretī krievvalodīgo vēlētāju atbalsts latviskajām partijām palicis nemainīgs, aģentūrai LETA sacīja “Latvijas faktu” vadītājs, sociologs Aigars Freimanis.

Pēc “Latvijas faktu” veiktajām vairākām priekšvēlēšanu aptaujām, socioloģisko aptauju kompānija secinājusi, ka šajā Saeimas vēlēšanās par “Saskaņu” balsojuši 80% krievvalodīgie vēlētāji, bet 20% – latviski runājošie. Pēc Freimaņa teiktā, iepriekšējās vēlēšanās par “Saskaņu” balsoja 10% latviski runājošo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, latviešu atbalsts “Saskaņai” ir būtiski audzis. Tiesa, nevar teikt, ka būtu notikusi kāda etniska revolūcija un “Saskaņa” būtu kļuvusi par dažādu tautību vienādi atbalstītus spēku,” uzsvēra sociologs.
Savukārt, runājot par krievvalodīgo vēlētāju atbalstu latviskajām partijām, Freimanis stāstīja, ka šis atbalsts palicis nemainīgs.
“Katru no latviskajām partijām atbalsta neliels procents krievvalodīgo. Piemēram, Nacionālo apvienību – ap 2-3%, “Vienotību” – gadu no gada ap 5-9%, bet lielākais atbalsts ir “Zaļo un zemnieku savienībai” – ap 10%,” atzina sociologs.

Kā ziņots, 12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija “Saskaņa” – 24 deputātu vietas. “Vienotība” jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 21, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 17 vietas.
Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā “No sirds Latvijai” (NSL) – septiņus, šodien preses konferencē informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl