Par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieci ievēlēta Vladova

2 komentāri
Par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieci ievēlēta Vladova
ZANE BITERE, LETA

Ar 35 balsīm par Rīgas domes vicemēres amatā otrdien ievēlēta deputāte Anna Vladova (S).

Par viņu balsoja 11 “Gods kalpot Rīgai” deputāti, četri “Neatkarīgo deputātu frakcijas” pārstāvji, trīs deputātu bloka “Rīgai!” biedri, kā arī 17 “Saskaņas” deputāti.

Savukārt 16 deputāti balsoja “pret” Vladovas ievēlēšanu šajā amatā.

Pēc ievēlēšanas Vladova pauda, ka cer padarīt Rīgu labāku, drošāku un skaistāku, un to darīt, arī strādājot kopā ar opozīciju.

Plānots, ka Vladovas pārziņā būs “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”, “Rīgas 1.slimnīca”,”Rīgas Dzemdību nams”, “Rīgas 2.slimnīca” un “Rīgas veselības centrs”, “Rīgas ūdens”, “Rīgas pilsētbūvnieks” un “Getliņi Eko”. Tāpat viņa uzraudzīs Satiksmes departamenta un Labklājības departamenta darbu.

Savukārt otrs vicemērs Vadims Baraņņiks būs kapitāldaļu turētājs “Rīgas Centrāltirgū”, “Rīgas satiksmē” un “Rīgas namu pārvaldniekā”, kā arī pārraudzīs Pilsētas attīstības departamenta darbu.

Tikmēr domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) atbildēs par Mājokļu un vides departamentu, Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Finanšu departamentu, Īpašuma departamentu, “Rīgas mežiem”, “Rīgas namiem” un citām kapitālsabiedrībām.

“Saskaņas” frakcijas vadītāja ir pirmā Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece sieviete pēdējo 17 gadu laikā. Pēdējo reizi šo amatu 2002.gadā ieņēma Inese Vaidere, kad bija partijas “Tēvzemei un brīvībai” biedre.

Vladova ir dzimusi 1968.gadā. Viņa ir absolvējusi Rīgas 40.vidusskolu. 1991.gadā viņa beidza Latvijas Universitāti (LU) kā filologs, angļu valodas un literatūras pasniedzējs. Savukārt 1997.gadā viņa LU ieguva maģistra grādu angļu filoloģijā.

Viņa kopš 2002.gada ir Rīgas 80.vidusskolas direktore. Savukārt 2013.gadā viņa tika ievēlēta Rīgas domē no partijas apvienības “Saskaņas centrs”, “Gods kalpot Rīgai” saraksta. Viņa atkārtoti tika ievēlēta arī 2017.gada vēlēšanās. Vladova arī ir partijas “Saskaņa” valdes locekle.

Vladovas pērn iesniegtajā amatpersonas deklarācijā norādīts, ka viņa 2018.gadā nopelnījusi 33 394 eiro.

Viņas ienākumus veidoja darbs Rīgas domē un Rīgas 80.vidusskolas direktores amatā. 2018.gadā Vladovas ieņēmumi bija par gandrīz 2000 eiro lielāki nekā 2017.gadā.

Vladovas īpašumā pērn bija 2007.gada automašīna “Honda CRV”, kā arī divi dzīvokļi Rīgā.

Iepriekš jau vēstīts, ka pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Lasi vēlRāvies deviņos amatos, drošības konsultants ”Rīgas mežos” par 13 750 eiro – jaunā mēra Burova dosjē

2 komentāri