Komentāri

Problēmās nokļuvušo lielo uzņēmumu liktenis, kuriem ir ievērojama ietekme uz valsts ekonomiku, vienmēr bijis arī asu politisko diskusiju temats. To partijas piemin arī šajā Saeimas vēlēšanu kampaņā.

Kādas ir Liepājas metalurga mācības, vai un kam par notikušo jāuzņemas atbildība – LNT Ziņas izvaicāja piecu partiju pārstāvjus, kurām ir vislielākās izredzes tikt ievēlētiem nākamajā Saeimā.

Gan koalīcijas, gan opozīcijas politiķi un arī atsevišķi uz Saeimu kandidējošie ir vienisprātis, ka valstij bija jāiesaistās ”Liepājas Metalurga” glābšanā, jo tas ir ne tikai reģionālai nodarbinātībai svarīgs uzņēmums, bet arī eksportam un iekšzemes kopproduktam.

To, ka valstij arī turpmāk būtu jāiesaistās lielo un tautsaimniecībai nozīmīgo uzņēmumu finanšu krīzes risināšanā, uzsver arī valdošā partija Vienotība.

Tam gan netic opozīcijā esošā Saskaņa. Viņuprāt, jaunā investora atrašana nenozīmēs valsts līdzekļu atgūšanu un šaubās, vai visi līdzšinējie darbinieki atkal varēs strādāt.

Tāpat partijām ir skaidrība, kur sākusies viena no problēmām. Tiek minēta toreizējā finanšu ministra Einara Repšes atbildība, 2009.gadā parakstot valsts galvojumu, apņemoties ar nodokļu maksātāju naudu atdot Itālijas bankai desmitiem miljonu eiro kredītu, ja ”Liepājas Metalurgs” pats to nespēs atmaksāt.

Ingunas Sudrabas partija ”No Sirds Latvijai”, kas savā priekšvēlēšanu kampaņā izmanto ”Liepājas Metalurgu” kā amatpersonu bezatbildības piemēru, uzsver nepieciešamību skrupulozi izvērtēt šo gadījumu kā mācību nākotnei.

Zaļo Zemnieku Savienība uzskata, ka jāatbild pašiem bijušajiem uzņēmuma īpašniekiem.

Tikmēr ”Saskaņa” jau kopš maija finanšu ministram Andrim Vilkam jautā to amatpersonu vārdus, kuriem bija jāuzrauga valsts galvojuma ”Liepājas Metalurgam” efektīva izmantošana.

Vairāk skatieties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl