Par nespēju sakārtot maksātnespējas sistēmu, opozīcija prasa tieslietu ministra demisiju

2 komentāri

Tuvojoties vēlēšanām, arvien biežāk ministriem Saeimā jātaisnojas par nebūšanām viņu pārraudzītāja nozarē. Ceturtdien, 14. jūnijā, kārta bija pienākusi tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam.

Viņa demisiju prasīja pat divi Saeimas opozīcijas sagatavoti pieprasījumi. Taču līdz balsojumam parlaments ceturtdien tā arī netika.

Rasnača demisijas pieprasījumu iesniedza partijas “No sirds Latvijai” un “Saskaņa”, savukārt alternatīvu neuzticības dokumentu bija sagatavojusi “Latvijas Reģionu apvienība”. Pārmetumi identiski – maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība parāda, ka četru gadu laikā, kopš tieslietu jomu pārauga Rasnačs, viņam nav izdevies iegrožot tajā valdošos kriminālos grupējumus.

Rasnačs gan uzsvēra, ka tieši viņa laikā maksātnespējas jomā notikušās vērienīgas pārmaiņas, kuras pozitīvi novērtējuši ārvalstu investori. Darbu zaudējuši vairāk nekā simts administratori, pret vairākiem ierosinātas krimināllietas. Ministrs uzskata, ka demisijas pieprasījumu pamatā ir šo administratoru vēlme atriebties un apturēt reformas.

“Situācija, kāda bija pirms četriem gadiem, kad bankas lika sludinājumus laikrakstos, sūdzoties par administratoru patvaļu, un šodienu, – ir kā nakts pret dienu. Mēs esam uz pareizā ceļa, un neviens mani no šā ceļa nenovērsīs,” izteicās Rasnačs.

Zīmīgi, ka ministru nemetas aizstāvēt ne viņa partijas biedri, ne citi koalīcijas partneri, kuri nemaz neslēpa, – ja nebūtu riska, ka, atlaižot Rasnaču, krīt Kučinska valdība, viņi demisiju atbalstītu.

Vēl trešdien vairāki “Vienotības” deputāti bija gatavi pārkāpt koalīcijas līgumu un balsot par Rasnača demisiju, taču ceturtdien tāds bija palicis vairs tikai viens.

Līdz balsojumam ceturtdien gan Saeima netika, – jau pusdienlaikā sēdei pasludināja pārtraukumu līdz nākamajai nedēļai, jo lielai daļai deputātu bija jāsteidz pieminēt komunistiskā genocīda upurus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl