Par Nacionālās apvienības priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Raivis Dzintars

5 komentāri
Par Nacionālās apvienības priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Raivis Dzintars
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Gana pacilātā gaisotnē Gaismas pilī sestdien aizvadīts Nacionālās apvienības kongress. Nacionāļiem nav jau arī par ko īpaši skumt – reitingi rāda, ka popularitāte saglabājas. Un izmaiņas partijas vadībā arī šis kongress nenesa – atkārtoti par apvienības vadītāju iecelts Raivis Dzintars.

Visskaļākā kritika šoreiz ne tik daudz politiskajiem konkurentiem kā bijušajai cīņubiedrenei, Rīgas domniecei Baibai Brokai par atlaižamās Rīgas domes koalīcijas stutēšanu.

Partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars sanākušajiem paziņoja, ka partijas pozīcijas ir stabilas, ko apliecinot arī pēdējie reitingi, kuri partiju ierindo otrā vietā aiz Saskaņas.

“Mīļie draugi un domubiedri, Nacionāla apvienība ir cīņas organizācija, bez cīņas spara nebūt Latvijas valsts. Bet Latvijas valsts nebūtu arī bez mīlestības, draudzības, cilvēcības un iejūtības. Šodien, kad kongresa devīze ir ar skatu nākotnē, es novēlu mums visiem, lai Nacionālās apvienības cīnītāja tēlu stiprina arī draudzīguma, sadarbības un cilvēcīgu attiecību tēls,” teica Dzintars.

Partija arī turpmāk iestāsies par obligāta militāra dienesta atjaunošanu. Reģionālās reformas kontekstā partija piedāvā jaunizveidotajos novados ieviest zemāka līmeņa pārvaldes struktūras – nelielas vēlētas pagastu padomes, kuru uzdevums būtu saimniecisku jautājumu risināšana. Runās varēja dzirdēt daudz kritikas Rīgas domē notiekošajam. Īpaši asi tika kritizēta bijušās partijas biedres Baibas Brokas nodevība, atbalstot Oļega Burova (GKR) palikšanu mēra krēslā. Savukārt atbalsts tika pausts ASV noteiktajam sankcija oligarhiem.

“Vai nu mēs dzīvojam puspiemiegtām acīm un ar apziņu, ka ne jau viss un visur ir godīgi, un tāpēc naivi piedodam izsaimniekošanu cilvēkiem ar lielām cepurēm, jo pilsēta redz ir sakārtota, vai arī mēs sasparojamies un pieprasām skaidrību un vienādus noteikumus visiem, bez blata, bez krāpšanās, bez politiskajiem konsultantiem,” kongresā norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Kā lielāko panākumu partijas biedri uzsvēra to, ka šogad Latvijas prezidenta amatā nonāca Egils Levits, savukārt Eiroparlamenta vēlēšanas partija ieguva divas vietas.

Kongresa delegāti par partijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Raivi Dzintaru, tāpat tika pārvēlēta partijas valde. Par Dzintara ievēlēšanu balsoja 239 delegāti, savukārt pret bija 16 kongresa dalībnieki.

5 komentāri