14 komentāri

Saspringtā situācija valsts budžetā nav traucējusi Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par 63% palielināt finansējumu savam birojam, galvenokārt – atalgojumu fondam. Turklāt nepieciešamā nauda – teju 200 000 eiro – ņemti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Izbrīnu par notikušo ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) koalīcijas partneri, kuri par pārdali neko neesot dzirdējuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pieteikumu palielināt finansējumu biroja vajadzībām Māris Kučinskis iesniedza vienā no pirmajām savas valdības sēdēm. No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika pieprasīti 178 604 tūkstoši eiro, lai stiprinātu Valsts kancelejas kapacitāti ar konsultatīvo personālu. 91 549 eiro novirzīti Kučinska biroja algu fonda palielināšanai, tostarp izveidotas četras jaunas štata vietas. Tās jau ieņēmuši agrākie ārštata padomnieki, no kuriem pazīstamākais ir sociologs Aigars Freimanis.

Foto


Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš:

Nauda nav paredzēta tikai atalgojumam, bet arī tehniskajai darba vietu iekārtošanai, kas arī kaut ko maksā, un analītiskajam atbalstam Ministru prezidentam.

Kučinskis, kurš vairākkārt norādījis, ka ar papildu naudas pieprasījumiem pie viņa labāk nevērsties, jo naudas valsts budžetā ir maz, TV3 Ziņām negribīgi atzina, ka sava biroja kapacitātei tomēr tērējis naudu, kas atlikta dažādu dabas kataklizmu seku likvidēšanai.

Ministru prezidents Māris Kučinskis:

Mēs sākumā esam nedaudz paplašinājuši (biroju). Nauda nebija tikai algām. Ja šis finansējums nebija ieplānots un biroju nevarēja nokomplektēt, tad tie bija neparedzēti tēriņi, un es tur neredzu neko nosodāmu.

Izbrīnu, kāpēc Kučinska birojam nepieciešams par 63% lielāks finansējums nekā Laimdotas Straujumas valdības laikā, neslēpj ZZS koalīcijas partneri no Vienotības. Nauda esot piešķirta pusslepus, apejot koalīcijas padomi.

Partijas Vienotība Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa:

Premjera biroja kapacitātei ir jābūt spēcīgākai, nekā tā bija, bet nav pieņemams veids, kā tas tika izdarīts.

Teju 200 tūkstošus eiro lielais finansējums iekļauts bāzes izdevumos, kas nozīmē, ka premjerministra birojs naudu saņems arī turpmāk.

Video

TOP komentāri

 • vera
  +11 +11 0

  vera

  Brīnos,kāpēc viņam ir vajadzīgi tik daudz palīgu lai vadītu darbus.Vai viņš tiešām ir tik mazspējīgs?
 • lija
  +10 +10 0

  lija

  Viņš nav spējīgs strādāt, Vējonis izraudzījies nepareizo cilvēku, tādus izšķērdētājus vajaga tikai tiesāt....
 • Ojārs
  +10 +10 0

  Ojārs

  Laikam jau Kučinskis pats ir neprognozējams, tāpēc arī naudu grābj no attiecīgā fonda.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl