Par Alternatīvu: Draudzība ar ASV un Trampu palīdzēs celt pensijas Latvijā

4 komentāri
Par Alternatīvu: Draudzība ar ASV un Trampu palīdzēs celt pensijas Latvijā
Foto: Maija Kuzņecova, Skaties.lv

“Tikai caur mūsu galveno mentoru, caur amerikāņiem, kuri nosaka gan mūsu iekšpolitiku, gan ārpolitiku, mēs uzskatām, ir iespējams veikt radikālas izmaiņas mūsu valstī,” tā 13. Saeimas vēlēšanu līderu debatēs noteica partijas “Par Alternatīvu” deputāta amata kandidāts Einārs Graudiņš.

No partijas programmas 18 punktiem labklājības joma gan ir pieminēta pašās beigās – solījums minimālo vecuma pensiju noteikt 450 eiro mēnesi. Un tieši cieša sadarbība ar ASV un to prezidentu Donaldu Trampu palīdzēs to īstenot.

Runājot par izglītību, Graudiņš norādīja, ka “visai izglītībai ir jābūt absolūti bez maksas un absolūti pieejamai jebkuram bērnam, skolēnam vai studentam neatkarīgi no viņa dzīves vietas”. Partijas pārstāvis kritizēja izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) īstenoto izglītības programmu, kas ir saistīta ar lauku skolu slēgšanu.

Tautsaimniecības jautājumos Par Alternatīvu vēlas atjaunot cukurrūpniecību valstī. Graudiņš uzsver, ka Latvijā ir pilnībā iznīcinātas divas nacionālās nozares – zivsaimniecība un cukura rūpniecība, piebilstot, ka šis ir viens no iemesliem, kāpēc daudzi pamet reģionus un dodas uz ārvalstīm.

Vēl Par Alternatīvu programmā Latvijas drošības garants – NATO – nav pieminēts vispār, bet vienīgā ārpolitiskā apņemšanās ir atcelt sankcijas pret Krieviju. Aplūkojot citu politisko spēku plānus, ko tādu neprasa pat Latvijas Krievu savienība. Latvija gan nevar atcelt sankcijas pret Krieviju, jo tā nekad tās nav noteikusi, vien pievienojusies Eiropas Savienības (ES) pozīcijai, tāpēc Graudiņš partijas vārdā vēršas tieši pret ES.

Einārs Graudiņš
partija Par Alternatīvu

Mēs neesam izsūtāmie puiši, kuriem jebkuros jautājumos ir jāskatās, ko mums Brisele liek, nolemj, pavēl, uzdod utt. No otras puses ir jāsaprot, ka ir robeža ar Krievijas Federāciju, un šī robeža ģeogrāfiski nekur nepazudīs. [..] Un tāpēc normāli kaimiņi savā starpā nekaujas, neapspļauda viens otru un cenšas dzīvot vismaz toleranti mierīgi.

Par pamatu, ka tas ir iespējams, Graudiņš citēja Trampa izteicienu, ka “tikai muļķis nedraudzējas ar Krieviju”.

Jau ziņots, ka otrdien, 11. septembrī, “Skaties.lv” tiešraidē 13. Saeimas vēlēšanu politisko spēku līderu debašu pirmajā raidījumā studijā viesojās pārstāvis no Jaunās Vienotības, Par Alternatīvu un “Latviešu Nacionālistiem”, bet “Saskaņas” pārstāvis neieradās.

Tiešraides ieraksta video skatāms ŠEIT.