Papildu bēgļu uzņemšanai nav vairākuma atbalsta ne valdībā, ne Saeimā

Komentāri

Neatkarīgi no tā kāds būs lēmums par papildu bēgļu uzņemšanu, ir skaidrs, ka tam nav vairākuma atbalsta – ne Saeimā, ne valdībā. Kopā ar Nacionālo apvienību kategoriski pret jauniem ieceļotājiem nostājusies arī Zaļo un zemnieku savienība.

“Skeptiskas par vairāk bēgļu uzņemšanu ir visas Saeimas pārstāvētās partijas, izņemot Vienotību. Straujuma izteikusies, ka Brisele nevarēs atbalstīt pozīciju, kas ir pretrunā solidārai bēgļu problēmas risināšanai,” pauda Augusts Brigmanis, ZZS frakcijas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban Saeima ir gatava valdībai atņemt pēdējo vārdu jautājumos par bēgļu uzņemšanu Latvijā. Atbildīgajām parlamenta komisijām šodien nodoti attiecīgi grozījumi patvēruma meklētāju likumā. Ir gan lielas šaubas, vai deputāti plenārsēdē basos par pēdējo Junkera piedāvājumu. Neatkarīgi no tā koalīciju pārstāvošās Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība jau paziņojušas, ka neatbalstīs neviena papildu ieceļotāja uzņemšanu.

Foto:

Ideja, ka bēgļu jautājumos pēdējais vārds būtu jāsaka Saeimai, pieder Nacionālajai apvienībai. Šobrīd valsts pozīciju pieņem valdība, bet apstiprina Saeimas Eiropas lietas komisija. “Nacionāļi” uzskata, ka ar to nepietiek, jo jautājums par simtu, bet nākotnē iespējams tūkstošu ieceļotāju uzņemšanu ir pārāk būtisks, lai apietu tautas priekšstāvjus.

Skaties video!

Lasi vēl