“Panāksim, ka strādāt ir motivēti visi, kuri var un atrodas Latvijā!” Uzzini, ko sola topošā valdība

1 komentārs
“Panāksim, ka strādāt ir motivēti visi, kuri var un atrodas Latvijā!” Uzzini, ko sola topošā valdība
DĀVIS ŪLDANS, F64

Topošās koalīcijas partijas pilnībā vienojušās par valdības deklarāciju, sadarbības līgumu un fiskālās disciplīnas līgumu. Tagad šos dokumentus pārlasīšot korektori, bet trešdien, 23. janvārī, no rīta politiķi tos varētu parakstīt.

LNT Ziņu rīcībā nonācis esošais valdības deklarācijas projekts – piedāvājam uzzināt dažus no punktiem, ko vēlas īstenot topošā premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība.

Finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana un citi jautājumi – kādas būs valdības darba prioritātes?

Kā izriet no deklarācija rakstītā, “Jaunā Vienotība”, “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, “Attīstībai/Par!”, Nacionālās apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ir vienojušās kopīgi strādāt valdībā, kuras mērķi, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju labklājību, būs – eiroatlantiskā kursa stiprināšana, fiskālā disciplīna, bezkompromisu tiesiskums, nevienlīdzības samazināšana un tautas ataudze.

Valdības darba prioritātes būšot finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana, tiesiskuma stiprināšana, administratīvi teritoriālās reformas īstenošana, veselības aprūpes sistēmas un izglītības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošana, obligātā iepirkuma komponentes atcelšana, tautsaimniecības konkurētspējas, produktivitātes un investīciju apjomu paaugstināšana, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošana. Pēc topošās valdības deklarācijas projektā minētā, valdības darbs šo prioritāšu īstenošanā tiks balstīts uz stingru fiskālo disciplīnu ar tiekšanos uz pārpalikuma veidošanu valsts budžetā.

4

Biznesa vide Latvijā – labākā Baltijā

Jaunā valdība sola panākt, ka energoresursu izmaksas visās lietotāju grupās ir konkurētspējīgas Baltijā, un tiek panākta elektroenerģijas tīklu sinhronizācija ar Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tāpat politiķi sola veicināt Krievijas dabasgāzei alternatīvu piegādes avotu attīstību.

Kā izriet no deklarācijā rakstītā, politiķi sola panākt, ka darbaspēka nodokļi visās algu grupās un pārējās darba spēka izmaksas (darba nespējas lapas, virsstundu laiks) ir konkurētspējīgas Baltijā, kā arī to, ka iekšējais tirgus ir raksturīgs ar godīgu konkurenci un Baltijā zemāko korupcijas līmeni, kā arī aizsargātu patērētāju.

“Panāksim, ka strādāt ir motivēti visi, kuri var un atrodas Latvijā. Izvērtēsim Imigrācijas politiku darbaspēka problēmu risināšanai. Panāksim, ka pasaules sabiedrībai nav šaubu par Latvijas atbilstību OECD standartiem tiesiskuma nodrošināšanā tieslietu un finanšu jomās,” rakstīts deklarācijas projektā.

Tāpat jau vēstīts, ka premjera amatam nominētā Kariņa (JV) Ministru kabinets plāno likvidēt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.

1 komentārs